Havucun Cilde Faydaları

Havucun Cilde Faydaları

Havucun cilde faydaları

  1. Havuç içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde vücudunuzda cildi pürüzsüzleştirici A vitaminine dönüşen betakaroten deposu olma vazifesini görmektedir.
  2. Havuç A vitamini deposudur. Düzenli tüketilmesi tavsiye edilmektedir. İçeriğinde bulunan A vitamini vücudun  ihtiyaç hissettiğinin 2 katını karşılamaktadır. Ek oalrak hem lif bakımından zengindir. Özellikle yağsızdır, bu sayede sağlıklı beslenmek isteyenler için bilhassa tavsiye edilmektedir.
  3. Havuç hem cilde, hemde gözlere oldukça faydalıdır. İçeriğinde bol miktarda A bulunmaktadır. Bu vitamin sayesinde cilde temizlik ve pembelik kazandırılması sağlanır. Ek olarak gözlerin sağlıklı olmasına sebep olur. Toplumumuz da bilinen havucun gözlere faydalı olduğu inancı doğrudur.
  4. Havuç kalp sağlığına yardımcı olur. Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği sorunlarınsa sahip olanların havuç tüketmesi çok faydalıdır. 2015 yılında yapılan bir araştırma düzenli olarak havucun tüketilmesi akciğer kanseri riskini %45 azaltmaktadır.
  5. Kansızlık sorunu yaşıyorsanız çözüm havuçtur. Düzenli olarak sabah-öğle-akşam doğal ve günlük sıkılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi şiddete önerilmektedir. Eğer imkanlar el vermiyorsa havuç suyunu çıkarmak mümkün değilse yapmanız gereken ince ince rendelenip veya iyice çiğnenerek tüketilmesi gerekir..
  6. Havuç sindirim sistemi sorunlarında etkilidir. Mide ve bağırsak kanamalarında da havuç suyunun kullanımı önerilmektedir.
  7. Havuç A vitamini ve sahip olduğu bol vitaminler sayesinde karaciğerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. İç organların kendini yenilemesinde, vücuttaki üre asidi, ürat tuzları, bunun gini yorgunluk maddelerini ve diğer vücuttaki atık maddelerin vücut dışına yollanmasında yardımcı olur.
  8. Havuç içeriğinde bulunan cilde verilen UV hasarını azaltmaya yarayan diğer karotenoidlerle de doludur.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler