Hızlı ve Etkili Yüz Maskeleri

Hızlı ve Etkili Yüz Maskeleri

Evinizde doğal cilt bakımı yapabilmek için harika cilt bakım maskeleri tarifleri vereceğiz. Bu tarifler sayesinde hızlı ve etkili yüz maskeleri hazırlayacak ve kolayca uygulayabileceksiniz.

Hızlı ve Etkili Yüz Maskeleri

Hemen hemen her evde bulunabilecek elma , portakal , bal , zeytinyağı , limon gibi meyve ve sebzelerle kendinize yüz maskeleri hazırlayabilirsiniz. Doğanın bizlere verdiği bu harika meyve ve sebzeler ile cilt güzelliğimizi hem hızlı hemde en etkili bir şekilde yapabiliriz.

Elma Maskesi

Elma maskesi , cildinizi anında sıkılaştıracak ve canlandıracak bir doğal cilt maskesidir. Haftada bir gün uygulayabilir ve bir hafta içerisinde neticesini gözlerinizle görebilirsiniz. Malzemeler

  • Elma ( 1 adet )
  • Bal ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve UygulanışıElmanın kabuklarını soyun ve bir kase içerisine rendeleyin. Ardından elma rendesine iki yemek kaşığı balı ekleyin ve püre kıvamına gelene kadar iyicene karıştırın. Hazırladığınız elma maskesini yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak uygulayın.Cildinizde 10 dakika beklettiğiniz elma maskesini , önce ılık su temizleyip daha sonrada soğuk su ile durulayın. Cildinizi kurulayacağınız havlunun yumuşak olmasına özen gösterin.

Limon Maskesi

Limon maskesi cildinizdeki yağ oranını dengeler ve cildinizi derinlemesine temizler. Limon maskesinin diğer bir özelliği ise cildinizi parıl parıl parlatır. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.Malzemeler

  • Limon Suyu ( 1 adet )
  • Yumurta Sarısı ( 1 adet )

Hazırlanışı ve UygulanışıCam bir kase içerisine limon suyunu ve yumurta sarısını koyup iyicene çırpın. Göz ve dudak çevresi haricinde tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Cildinizde 15 dakika kadar beklettiğiniz maskeyi önce ılık su ile sonra soğuk ile durulayın.

Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı maskesi , cildinizde kalan makyaj kalıntılarından arındırır , cildinizi nemlendirir ve temizler. Zeytinyağı maskesini haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.Malzemeler

  • Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Portakal Kabuğu ( 1 yemek kaşığı rendelenmiş )

Hazırlanışı ve UygulanışıDaha önceden rendelediğiniz veya 1 adet portakalın kabuğunu rendeleyerek bir cam kasenin içerisine koyun ve üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağını rendeleyin. Göz ve dudak çevresi haricinde tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Zeytinyağı maskesini ilk önce ılık su ile temizleyin ve ardından soğuk su ile durulayın. Ardından yumuşak bir havlu ile cildinizi kurulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler