Hızlı Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler

Hızlı Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler

Yağlı saçlar beslenme tarzından, iklim koşullarına kadar pek çok farklı etmen yüzünden oluşabilmektedir. Özellikle bayanların saçları çabuk yağlanmaktadır. Bu tür saçlar zamanla mat ve cansız bir görünüm alırlar. Seyrek ve ince telle saçlara sahip olanlarda yağlanma daha fazla görünür.

Bu yazımızda sizler için saçlarınızın yağlanmasını önlemek amacıyla yapanız gerekenleri konu ediniyoruz. Saçınız yağ dengesini koruyucu teknikler ve isteğe bağlı maske tarifleri ile sizde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlarınız Çabuk Yağlanıyorsa Yapılması Gerekenler

 1. Uzun süre sıcak su ile duş almayın. Saçların sürekli olarak duşta sıcak su ile yıkanması saç tellerinin ve saç derisinin yağlanmasını arttırabilir. Saçlarınızı bonyada yıkarken ılık su kullanın. Çünkü sıcak su, saç köklerini uyararak çalışmasını sağlar. Buda saçtaki yağ oranını artmasına sebep olur. Durulama yapmada ılık su tercih etmelisiniz.
 2. Duş sırasında saçlarınızı iyi şekilde durulamadığınız takdirde yağlanma sorunu görülmesi artmaktadır. Bir diğer önemli husus saçlarınızı durularken saç köklerinin zarar görmemesi, zedelenmemesi önemlidir bir konudur.
 3. İş hayatı veya davetli olduğunuz partiler saçlarınızı uzun süre şekillendirme ihtiyacı duyduğunuz zamanlardır. Saçlarınızda devamlı şekillendirici kullanmanız sonucunda meydana gelen ısı, saç diplerinin yağlanması sonucunu doğurmaktadır.Bu sebepten dolayı yağlanma olmaması için saçlarınızda bir süre işlem yapmayınız. bırakarak şekillendirin ve saçlarınızı yağlandıracak briyantin gibi maddelerden kaçının.
 4. Saçlarını sürekli toplayan kişilerin saçları daha kolay yağlanır. Saç derisinin hava almasını sağlamalı ve mümkün olduğu kadar gün ışığı almasını sağlamalısınız. Saç kökleri havalandırılmalı ve bazı günler serbest bırakılmalıdır.
 5. Yağlanmayı tamamen geçirmeye yönelik üretilen şampuanlar hiçbir çözüm sunmaz. Bu nedenle içinde kimyasal bulunmayan şampuanlar kullanmak daha sağlıklı olacaktır.
 6. Yağlanan saçları her gün yıkamak daha fazla yağlanmalarına neden olur. Saçınızı mümkün olduğu kadar geç yıkayarak saç derisinin yağlanmasını bir nebze durdurabilirsiniz.

Yağlı Saçlara Yönelik Bakım Maskesi

 • 1 tatlı kaşığından fazla olmayacak kıyılmış ıhlamur
 • 4 adet doğal limon suyu
 • 1 adet limon kabuğu rendesi
 • 1/5 litre su

Maske Yapımı ve Kullanımı

Listede verilen malzemeleri temin ediniz. Ardından tüm malzemeleri bir araya getirip karıştırınız. Karışımı kısık ateşte kaynama noktasına gelene kadar ısıtın. Ardından bir süre dinlenmeye bırakın ve ılıdığında süzgeç yardımıyla süzüp içine 4 adet limon suyu ilave edin. Karışımı kavanoza boşaltıp 2 gün dinlendirin ve sürenin sonunda saçlarınızı bu karışımla yıkayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler