İbni Sina’dan Günümüze Şifalı Bitkilerin Tarihi

İbni Sina’dan Günümüze Şifalı Bitkilerin Tarihi

Sağlık için günümüzde olduğu gibi pek çok uzman doktor bitkiler üzerinde araştırma yaparak sağlık aramışlardır. Dünya tıbbına yön veren isimlerden birisi olan İbni Sina bu alanda en bilinen isimlerden birisidir.

İbni Sina fitoterapi üzerinde yüzlerce kitap yazmış bir araştırmacıdır. İbni Sina’nın bu alandaki kitapları 700 senedir Avrupa’nın pek çok ülkelerinde tıp öğrencilerine ders kitabı olarak okutulmuştır. Ayrıca sağlıkta şifalı bitkileri kullanma teknikleri kullanılmıştır.

Yazdığı eserlerde temel tıp bilgileri ile sağlık için şifalı bitkilerin kullanım yöntemleri ve hastalıklar üzerindeki etkileri öğretilmektedir. Avrupa ülkelerinde hastalıklara karşı şifalı bitkiler ile elde edilen bitkisel ürünler en az yüzde 60 oranında kullanılmaktadır.

İbni Sina ülkemizde oldukça bilinen ve saygu duyulan bir araştırmacıdır. İstanbul’dan Osmaniye’ye İbni Sina’nın ismi birçok hastaneye, tıp fakültesine ve kamu kuruluşlarına yaşamaktadır. Şifalı bitkiler üzerinde çalışmaları bugun pek çok araştırmacının kaynaklarından birisidir.

Ülkemizde açısından bitkisel tedavi yöntemleri rağbet görmemektedir. Bunun sebebi şifalı bitkiler konusunda fazlaca yanlış bilgi olmasıdır. Toplumda yayılan pek çok bilginin aslında şifalı bitkiler ile alakası yoktur. Bu yüzden hastalıklar üzerinde bitkisel tedavi yöntemleri diğer ülkelerde en az yüzde 60 oranlarında kullanılırken bu oran ülkemizde ise sadece yüzde 3 tür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler