İdeal Kilonu öğren- Fazla Kilo Hesaplayıcı

İdeal Kilonu öğren- Fazla Kilo Hesaplayıcı

İdeal kilo nedir?

İdeal kilo boyunuzun ve cinsiyetinizi göz önüne alarak sağlıklı bir şekilde olmanız gereken kilodur. Ne kadar ciddi bir şekilde ideal kilo hesaplanması yapılsa da, olması gereken ideal kilonuzun net o olduğu anlamanı gelmez.

İdeal kilonuzu nasıl hesaplarsınız?

İdeal kilo hesaplama ile ilgili bir çok çalışmalar yapılmaktadır. Bunlardan en yaygın kullanılanı Divine tarafından önerilen formüldür. Aşağıdaki gibi dir.Kadınlar için;  İdeal Kilo = 45,5 + 2,3 x (boy(cm) – 152,4)Erkekler için;  İdeal Kilo = 50 + 2,3 x (boy(cm) – 152,4)Görüldüğü gibi kadın ve erkeğin aynı boyda olsa bile erkeklerin 4,5 kilo fazla olması gerekir. Bu durum kadınlardaki yağ durumlarının erkekler dekinden daha fazla olması ve kasın yağa göre daha hafif olmasıdır.İdeal kilonuzu öğrenebileceğiniz görseller ( Tam net oranı yansıtmamaktadır)Boy kilo oranlarına bakarak ideal kilonuzu az çok görebilirsiniz. Bu görsel deki ideal kilonuz tam olanı yansıtmamak ile birlikte yukarıda verdiğimiz formülü kullanmanızı tavsiye ederiz.Boy ve kilonuzun kesişimine bakarak ideal kilonuzu hemde beden kitle endeksini öğrenebilirsiniz. Yine net gerçeği yansıtmamakla beraber sarı renkli alan zayıflık, yeşil renkli alan normal kilo, turuncu olan alan normalden fazla kilo, kırmızı olan alan ise obezite olduğunun göstergesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler