Ihlamur Maskesi Yüzü Gençleştiren Maske

Ihlamur Maskesi Yüzü Gençleştiren Maske

İnsan vücudu zamanla ve dışarı ile etkileşim yüzünden zamanla dinçliğini kaybeder Bu sebepten dolayı güzel cildinizi korumak için zaman zaman gençleştirici bakım yapma gerekliliği ortaya çıkar .Aslına bakarsanız Cilt denilen tanım; deri hücreleri, alt tabaka bezleri, kanallar ve kaslardan oluşan yapıdır. Zaman ile bu saydıklarımız yıpranır yada zadelenir. Cilt bakımı ile cilde eski güzelliğini geri kazandırmak ve yılların zararını telafi etmek mümkündür.

Bahsi geçen cilt sorunlarından ötürü Ihlamur Maskesi size fayda sağlayacaktır. Ihlamur maskesi içeriğinde bulunan tedavi edici maddeler ile cilde genel bir bakım yapar. Cildi yeniler ve hücrelerin düzgün çalışmasını sağlar. Doğal bir cilt bakım maskesi malzemesi olan Ihlamur bitkisi aynı zamanda hücrelerin tazelenmesi, cilt elastikiyetinin kazanılması ve gözeneklerin rahatlatılması amacı ile yıllardır kullanılan mucize bitkilerden biridir.

Ihlamur Bitkisi ile yapılan ıhlamur maskesi
Ihlamur Bitkisi

 

Genç ve güzel bayanların ortak özelliği, cilde doğru ve yerinde bakım yapmalarıdır. Bu yüzden cilt bakımında hataya yer yoktur. Makyaj yaptıktan sonra o makyajı çıkarmak için yüze zarar veren kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır. Ne olduğu belli olmayan kimyasallar ile hazırlanan makyaj ürünleri kısa zaman içerisinde yüzümüzde çukurluklar ve cildimizde inanılmaz tahribata yol açmaktadır. Bu sebepten cildi yıpranan ve zarar gören bayanların bu yazıyı bilhassa önemli okumaları gerekir. Ihlamur maskesi cildin korunması değil, yıprandıktan sonra kendini hızla yenilemesi amacıyla kullanılan bir cilt bakım maskesidir.

Fakat doğal ürünler ile yapılan maske ve bakımla cildimizin ömrünü uzatırken canlı ve daha parlak olmasını sağlamaktadır. Çünkü ölü ve kaybolmaya yüz tutmuş dış deri ve ona yakın alt tabakadaki deri hücreleri beslenerek sağlıklı hücreler haline gelirler ve daima genç bir cilt sahibi oluruz.

Ihlamur Maskesi Gerekli Malzemeler

Cilt yenileyici ıhlamur maskesini evde rahatlıkla evde yapabilirsiniz.  Yapmanız gereken maske için aşağıdaki malzemeleri temin edip yapım talimatına uygun hazırlayıp yüzünüze uygulamak.

  • Birkaç tutam ıhlamur
  • Bir çay bardaği süt

Ihlamur Maskesi Yapım Süresci

Öncelikli yapmanız gereken hazırladığınız sütü kaynatmak olmalıdır. Kaynadıktan sonra içerisine ıhlamuru ekleyiniz. Ortalama 20 dakika kadar kaynatın, sonra süzün. Cildinizi elde etiğiniz bu süt ile haftada bir kaç defa ovalayın. Gece yatmadan önce sürdüğünüz takdirde sabah ılık su ile temizleyebilirsiniz. Eğer gün içerisinde sürdü iseniz en az yarım saat beklemeli ve sonrasında ılık su ile temizlemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler