İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer ?

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer ?

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer ?

Vücutta çıkan sivilcelerin içi ilerieyen aşamada içi iltahap dolu olmaktadır. Kişinin yüzünde, sırt veya göğüs bölgesinde çıkan iltihaplı sivilceler oldukça rahatsız edicidir. Özellikle bayan görünümünü ciddi şekilde etkilemektedir. Buna ek olarak zaman zaman siviclelerde ağrı meydana gelmektedir.

Sivilcelerin kalıcı iz bırakması en tehlikeli durumlardan birisidir. Büyük ve ortası beyaz renkli olan iltihaplı sivilceler, tamamen iyileşmiş olsa dahi cilt üzerinde kalıcı kırmızı lekeler bırakabilmektedir.

Bu tehlikeli durumlardan kurtulmak mümkündür. Sizler için hazırladımış olduğumuz bu yazıda sivilcelerden ve sivilce izlerinden bitkisel yöntemler kullnarak nasıl kurtulabileceğinizinden bahsedeceğiz.

Zamanlama olarak ergenlik dönemindeki genç kızlarda veya 20li yaşlarında genç insanlarda görülen sivilce sorunu, bayanın adet dönemlerinde ve stresli zamanlarda da meydana gelebilir. Kimi zaman birbiri ardına sivilce oluşarak adeta hastalık haline dönüşebilmektedirler. Sivilceler, sosyal hayatı negatif anlamda zarar vererek hayat kalitesini de düşürmektedir. Sivilcelere sahip olan bireyler sivilcelere sahip olmayanlara göre daha az özgüven sahibi olmaktadır.

İltihaplı Sivilceler İçin Soğan Suyu

Sogan, IspirtoÜnlü uzman İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen soğan kürü özellikle iltihaplı sivilceler üzerinde etkili sonuçlar almak isteyenler için tercih olnabilir. Bu yöntemin uygulaması oldukça kolaydır. Ne yazık k soğanın yüzde bıraktığı rahatsız edici kokusu, bu yöntemin tek eksi yönü olarak unutulmamalıdır. B sebepten dolayı sivilceler için soğan kullanmadan önce bu konuyu unutmamanızı tavsiye ederiz.

Kullanımı;

Kuru sağanın bir kap içerisinde iyice ezerek suyunu çıkartınız. Ardından kulak temizleme çubuklarını kullnarak günde 2 kere soğan suyunu sivilcelerinizin üzerine yavaşça ve bastırmadan sürünüz. Sürme işlemi sırasında sivilceleri patlatmamaya özen gösteriniz.

İltihaplı Sivilceler İçin Sarımsak Kürü

SarimsakSarımsak sivilce tedavisinde az bilinen etkili bir üründür. Sarımsak kullanımının aynen soğanda olduğu gibi iltihap kurutucu etkisi vardır.

Gerekli malzemeler;

  • 1 diş sarımsak
  • ispirto

Kullanımı

1 Diş sarımsak temin ediniz. Sarımsağı yaprağından 1 tutam ince şekilde doğrayın ve koyu renkli cam şişeye koyun. Üzerine ispirto ekleyip şişenin ağzını kapatın ve 14 gün boyunca karışımı gün ışığı alan bir yerde bekletin. 2 haftanın sonunda hazır hale gelen karışımı çalkaladıktan sonra sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Sivilceleriniz geçene kadar her gün kullanabilirsiniz.

Sivilceler İçin Marul Kürü

Marul yapraklarını yıkayıp temizleyin ve robotta ezerek suyunu çıkartın. Elde etmiş olduğunuz marul suyunu bardağa alın ve günde 2 kere sivilcelerinizin üzerine sürün. İltihaplı sivilceleriniz geçene kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

İltihaplı Sivilceler İçin Ceviz Yaprağı Kürü

4 bardak suyun içine 2 yemek kaşığı taze ceviz yaprağı atıp kaynatın. Elde etmiş olduğunuz su ile günde 2 kere sivilcelerinizi silin. Sivilceleriniz geçene kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

İltihaplı Sivilceler İçin Turp Kürü

Sofraların vazgeçilmezi turp ile sağlığa kavuşmak mümkün. Yapmanız gereken öncelikle bir takım malzemeleri temin etmek.

Gerekli Malzemeler;

  • 1 adet turp
  • 0.5 litre elma sirkesi

Yapım ve kullanımı

Turbu kabukları ile beraber rendeleyip yarım litrelik bir şişeye koyun ve üzerine elma sirkesi ilave edin. Bu karışımı 1 hafta boyunca şişenin içinde bekletin ve sürenin sonunda çalkalayıp sivilcelerin üzerine sürün. Günde 2 kere sivilceleriniz geçene kadar kullanabilirsiniz.

Uyarı: Sivilceler aşırı miktarda ve bir anda oluşuyorsa bitkisel yöntemler yeterli olmayacağı için en yakın sağlık kurumuna giderek uzmana başvurmanız en doğru tercih olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Mrh benim yüzümde sivilceler çıkıyor iltihaplı ama sıkmadıgım halde sivilceler morarıyor ve iz kalıyor bunun sebebi nedir cvp verirseniz sevinirim iyi geceler

    • Beslenmeden temizliğe kadar pek cok farklı faktör neden olabilir. Bu yüzden bu cevap vermeniz mümkün değil

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler