İnce telli saçlar için hacimlendiren kısa saç kesimleri

İnce telli saçlar için hacimlendiren kısa saç kesimleri

Biz kadınlar saçlarımıza çok önem veririz, aslında haklıyız, çünkü en önemli aksesuarımız saçlarımızdır. Saçlarımızın güzel görünmesi için sürekli araştırma yaparız ve bazen de değişiklik yapmak isteriz. Bunu yaparken saçlarımızın inceliğini, kalınlığını ve yoğunluğunu göz önünde bulundurmamız gerekir. Eğer ince saçlı bir kadınsanız, saçlarınız konusunda ne kadar zorlandığınızı tahmin edebiliyorum. Sönük ve hacimsiz duran ince telli saçlar, sizi model ve renk seçimi yaparken epeyce zorluyor değil mi? Ama üzülmenize gerek yok, tabi ki her şeyin  olduğu gibi bunun da bir çözümü var, sizin saçlarınıza uygun saç kesimleri ile saçlarınızı hacimli göstermeniz mümkün. Bugün, bu konuda sizlere faydalı olacağını düşündüğüm için ince telli saçlara uygun saç kesim önerilerini paylaşacağım.Ancak şunu da belirtmeliyim ki hacimli gösteren saç modelleri tek başına yeterli olmayacaktır, kullandığınız ürünlerin dışında beslenmenize çok fazla dikkat etmeniz gerekecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz beslenmenin saç için önemi isimli konumuzu okuyabilirsiniz.Beslenmenizin yanında saçlarınıza kimyasal ürünler kullanmaktan uzak durmalı ve saç bakımınızı en doğal şekillerde yapmanız gereklidir. Bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.Şimdi sizler için uygun olacağını düşündüğüm saç kesimlerini incelemeye başlayalım.

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Pixie Saç Kesimleri

Özellikle de ünlü kadınların son zamanlarda çok fazla tercih ettiği, pixie saç modeli olarak isimlendirilen kısa saç modellerinden biridir. İnce telli saçlar için de ideal olduğunu düşündüğüm için ilk olarak bu modeli sizlere önermek istedim.  Saçlarınız ne kadar kısa olursa saçlarınızın inceliği ve zayıflığı o kadar azalmış olur, yani kısa saç kesimleri ile saçlarınızı kalın gösterebilirsiniz. Buda kısa saç modellerinin avantajlarından birisi. (kısa saç modelleri avantajları) Eğer saçlarınız hem ince telli hem de cansız ve kırılgan ise bu kısacık modeller tam size göre bence.  Böylece gerekli doğal bakımları yaparak saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzayacaktır, siz de istediğiniz görünüme kavuşacaksınız.

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Bob Kesimler

Çok kısa saç modellerini kullanmak istemiyorum diyenlerdenseniz kısa bob saç kesimleri tam size göre derim. Bu boylardaki saçlara şekil vermek kolay olacağı için rahatlıkla  tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu saç kesimleri yapılırken dikkat edilmesi gerektiğin düşündüğüm nokta ise düz ve küt kesimler yerine, hafif katlar ve yan kaküllerin olduğu kesimler ile bob kesimler yapılmasıdır.  Böylece kısa bob saç kesimleri ince telli saçlarınızın daha hacimli ve kalın görünmesine yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler