İstenmeyen Kokulara Doğal Çözümler

İstenmeyen Kokulara Doğal Çözümler

Vücut kokusu, bakterilerin koku yapan bölgede birikmesi ile oluşur. Deodarantlar,rolonlar, parfümlerbu kokuyu azaltmakta etkilidir, fakat kimyasal olduklarından vücuda zararlıdırlar.

Antiperspriantları, rolonları cildinize uyguladığınızda, bu içerik cildiniz tarafından emilip, beyin, sinir sistemi, sindirim organları gibi bedenin çeşitli bölgelerini de sağlık açısından olumsuz etkiler. Okuduğumuz içeriğinde ne gibi zararları olduğunu bilmediğimiz, hatta kansere neden olup olmadığı meçhul bu ürünleri kullanmak hiç akıl karı değildir.Bu nedenle, insanlar vücut kokusu mücadele etmek için doğal ev ilaçları arar.

Sıcak havalar, doğal olarak terleme ve ter kokusunun da artmasına sebep oluyor. Çoğu insan kendi ter koktuğunu farketmez ve gün süresince etrafındakilere rahatsızlık verir.Evde kolaylıkla uygulayacağınız bahsedeceğimiz yöntemlerle artık ter kokusundan eser kalmayacak…

Karbonat

karbonat

İster banyodan sonra ister günün herhangi bir saatinde hatta baktınız ter içindesiniz hemen parmak uçlarınızı biraz ıslatıp karbonata az batırın öyle bolca almanıza gerek yok.Koltuk altınıza iyice sürün bu kadar.Artık ter kokmuyorsunuz.Dediğim gibi terliyorsunuz bu işlem terlemeyi önlemiyor sadece ter kokusunu önlüyor.Ya da Karbonat ve bir miktar suyu yumuşak bir kıvam alana kadar karıştırın suyu azar azar ekleyin ve istediğiniz kıvama geldiğinde bir parça alıp koltuk altınıza sürün, kalan karışımı ağzı kapalı bir kapta muhafaza edebilirsiniz. Yaptığınız karışımda hoş bir koku olmasını isterseniz aromatik yağlar ya da krem ile de karbonatı karıştırıp kullanabilirsiniz.
Karbonat aynı zamanda ayak kokularının giderilmesindede oldukça etkili.Yapmanız gereken ister ayakkabınızın içine ister çorabınızın içine bir miktar karbonat sürmek..

Limon

Limon

Koltuk altınızı kuruladıktan sonra elinize biraz limon sıkıp koltuk altı bölgesine sürerek gün boyu koku ve ıslaklığa elveda edebiliyorsunuz

Sirke

Sirke

Elma sirkesi vücut kokularına özellikle koltuk altı kokularına karşı çok etkili bir çözümdür.Bunun nedeni cildin ph seviyesini düşürerek, bu bölgede bakteri üremesini engellemesidir.Kötü kokuya neden olan bakteriden kurtulmak için elma sirkesi kullanın.
Koltukaltı kokunuzdan kurtulmak için sulandırılmış sirkeyi günde bir kez koltuk altınıza uygulayın.

Ayak kokuları için ise, bir kaba su koyun, 1/3 oranında elma sirkesi ekleyin, ayaklarınızı
bu suda 15 dakika boyunca tutun. Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın

Beyaz sirke de bedenin kötü kokularıyla savaşmada etkili bir gıdadır.Küçük bir parça pamuğa bu sirkeden damlatın ve koltuk altlarınıza uygulayın.Sirkenin kokusu bir kaç saniye içinde geçecek ama kötü kokuyla mücadele içeren özler gün boyu kalıcı olacaktır.Sirke sürüldüğü yerde ph seviyesini düşüreceğinden dolayı kötü koku oluşumuna neden olan bakterilerilerin oluşmasına fırsat vermez.​

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler