İstenmeyen Tüyleri Yokeden Limon-Tuz Karışım Yapımı

İstenmeyen Tüyleri Yokeden Limon-Tuz Karışım Yapımı

İstenmeyen tüylerden kurtulmak doğal ürünler kullanılarak mümkündür. Bayanlar vücutlarındaki estetik anlamda daha dikkatlidir. Bu yazımızda bayanların yıllar içerisinde denedikleri cilt bakımı yöntemleri ile İstenmeyen tüylerden kurtulma konusunu inceleyeceğiz. Yazımızda tüyler konusunda yıllar içerisinde tüylerden doğal ve etkili bir biçimde kurtulma konusunda bilgi vereceğiz.

Yıllar içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için limon tuz karışımı kullanımış ve fayda sağlanmıştır. Pek çok ziyaretçimizinde kullanmadığı bu yöntem ile sizde İstenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Anlatacağımız bu yöntem tamamen doğal ürünlerden oluşmakta olup istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılabileceğin güvenilir ve geçerli yöntemlerden birsi denilebilir. Son yıllarda güzellik sektöründe olduka tüy dökücü olmasına rağmen sizde evde limon-tuz karışımını yaparak istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

limon-tuz-kuru-nasil-yapilir

İstenmeyen tüylerden kurtulmak içiş kullanılan krem veya diğer kozmetik ürünlerini bazı yan etkiler mvardır cilt üzerinde. Kısaca izah etmek gerekirse tüylerimizi alabilmeniz için hem teknolojinin hem de kozmetik dünyasının ortak ürünü olarak vücudun kıvrımlarına uygun olarak geliştirilmiş jiletler, pratik olarak tüylerimizi çok kısa sürede almamız sağlar ancak uzun vadede bu yöntem tüylerimizin köklerini kalınlaştırarak hem çoğalmalarına hem de yapı olarak daha sert ve daha koyu renklerde çıkmalarına sebebiyet vermektedir.

Bu yüzden sizler için limon ve tuz karışımı ve bu karışımın faydaları konusunda bilgi vereceğiz. Bu doğal karışım sayesinde diğer yöntemlerde olduğu üzere tüylerin kökünden alındığı ağda, lazer vb. işlemlerden ardından bu limon ve tuz karışımının cilde sürülmesi tüylerin köklerin bir süre sonra “küsme” dediğimiz olaya girmesine yani çıkmamaya başlamasına neden olmaktadır.

limon-tuz-karisiminin-tuylere-etkisi

Yüzlerce yıldır tecrübeler sonucu tarifi oluşan istenmeyen tüyler için limon tuz karışımını, cildinize sürerken, özellikle tüylerin kökünden alınma uygulamasının ardından kullanılması önerilmektedir. Bu sayede köklerinin tamamen açık vaziyette bulunması ve limon tuz karışımı tüy köklerine tamamen etki etmesi amaçlanır.

Limon tuz karışımı kullananların en çok merak ettiği soru ise limon tuz karışımı yüze uygulanır mı sorusudur. Buna yanıt olarak genel cilt yapısında herhangi aşırı bir alerjik reaksiyon durumu olmayan ya da çok hassas cilde sahip olmayan her kişinin bu karışımı yüz üzerinde bıyık bölgesindeki tüyler için kullanabileceği söylenebilmektedir.

Limon ve Tuz Yapımı ile Tüylerden Kurtulmak

limonla-tuzun-tuylenme-sorununa-cozumu

Limon ve tuz karışımı ne işe yarar sorusunun cevabı olarak öğrenilecek en güzel çözüm, istenmeyen tüylere limon tuz karışımı uygulanmasıyla elde edilebilmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane limon
  • İki çay kaşığı miktarında tuz

Karışımın Hazırlanışı

Başlangıçta tam limonu ikiye ayırarak bir kabın içerisine bütün suyunu sıkın. Ardından elinizdeki tuzun tamamını bu limon suyunun üzerine ilave ederek karıştırmaya başlayın. Bir müddet karıştırdıktan sonra tüylerin kökten alındığı bölgeye (koltuk altı, bacak bölgesi, bikini bölgesi, yüz bölgesi gibi) bir pamuk yardımıyla güzelce yedirilerek sürülmelidir.

tuz-ve-limonun-olusturdugu-etki

Anlatılan bu işlem, hangi bölgeye uyguluyorsanız o bölgeye devam eden üçüncü ağda işlemine kadar uygulamaya devam edilmelidir. Bu uygulamanın uzun vadeli olarak uygulanmasının istenmesi, tüylerin köklerine iyice nüfuz edilerek tüylerin hem daha geç, hem daha yumuşak yapıda hem de daha seyrek çıkabilmesini sağlayabilmektedir.

Limon ve tuz kürü, bacak gibi daha kalın tabakalı vücut bölgelerinde 2 saat gibi süreçlerde tutulabilirken; yüz ve bikini bölgesi gibi daha hassas bölgelerde en fazla 15 dakika kadar bir süreyle bekletilmelidir. Her ağdanın yapıldığı ilk günden sonra devam eden üç günlük süreçte mutlaka uygulanması gereken bu uygulamanın eğer vücutta herhangi bir sorun yaratmadığı gözlemleniyorsa dördüncü günde de aynı şekilde son olarak uygulamaya devam edilebilir.

Yukarıda anlattığımız limon tuz karışımı kullandığınız bölge oldukça hassaslaşır. Kıl kökleri dibine kadar inmesi sonucu köklerin tahrip olmasına sebebiyet verir. Zamanla tahrip olanve zayıflayan tüy kökleri daha az çıkar ve tüylenme sorununun zamanla neredeyse hiç denecek seviyeye gelebilmesine sonucu ortaya çıkar. Elbette bu sonuç en fazla istenen durumlardandır. Fakat belirtmek gerekir ki ana problemimiz karışımın sürüldüğü cilt bölgesinin yanmaya başlaması ve bu yanma hissinin bazı kullanıcıları rahatsız etmesidir. Eğer katlanılamayacak şekilde bir yanma ve acı hissediyorsanız, mutlaka en acil şekilde uygulama yaptığınız bölgeyi yıkamalı ve bir daha bu karışımı cildiniz üzerine sürmek suretiyle kullanmamanız gerektiğidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler