Kadın Genital Bölgelerinde Lazer ile Epilasyon

Kadın Genital Bölgelerinde Lazer ile Epilasyon

Son günlerin istenmeyen tüy problemlerine karşın en çok tercih edilen yöntemi lazer ile epilasyon yöntemidir. Bu epilasyon yönteminin farklı bölgelerde uygulamaları mevcuttur. Her bölge için, her cilt tipi için ve her kişi için uygulanacak olan lazer epilasyon yöntemin de kullanılacak enerji, dalga boyu, lazer sistemi ve benzeri sistem parçaları farklılık göstermektedir. En uygunu seçilen yöntem ile birlikte kıl köküne en etkili ama cilt dokusuna zararı olmayan ve tedavinin en kısa sürede bitmesini tamamlayacak, kalıcı çözüme ulaşılmasını hedefleyen yöntem uygulanmaya başlanır. Saniyenin yüzde biri sürede kıl köklerindeki renk verici pigmente etki eden lazer ışınları sayesinde kalıcı sonuçlara kısa sürede ulaşılabilir.

Genital bölgelerde, kadınlarda istenmeyen tüy problemi sorunun yaşandığı bir bölgedir. Bu bölgedeki lazer epilasyon uygulamaları korkutucu gelebilmektedir. Bu bölgede tüylerin tamamen yok edilmesi veya estetik bir hale dönüştürülmesi için kullanılan yöntemlerden etkisi geçici olanlar da mevcuttur. Bu yöntemlerin yanlış uygulanması bölgedeki tüylenme oranını arttırabilir ya da kıl köklerinin güçlenmesine ve/ve ya koyulaşmasına neden olabilir. Örneğin, genital bölgede tıraş bıçağı ve tüy dökücü krem kullanımı tüy köklerini sertleştirebilir. Tüm bunların yanı sıra yanlış bir şekilde uygulanan bu yöntemler bir takım istenmeyen sorunlara da yol açabilir. Bu sorunlara batık ve sivilceler örnek olarak gösterilebilir.

Lazer Epilasyonve Kalıcılık Durumu

Bu bölgede kalıcı bir çözüm yakalamak için başvurulan yöntemler iğneli epilasyon yöntemi ve lazer epilasyon yöntemi gibi gelişen teknolojinin son ürünü yöntemlerdir. Bir uzman kontrolünde gerçekleştirilen lazer epilasyon yöntemi genital bölge için de en çok tercih edilen yöntemdir. Daha az oranda uygulansa da iğneli epilasyon yöntemi de genital bölge için rağbet gören bir yöntem. Genital bölgedeki istenmeyen tüy sorunlarına karşı uygulanacak çözüm için bölgedeki tüy oranına, sertliğine, rengine ve benzeri cilt ve kıl karakteristiği özelliklerine bakılarak doğru karar verilir. Uzman yardımı ile tercih edilen lazer epilasyon yönteminde kullanılacak olan lazer sistemi kıl kökü derinliğine göre belirlenebilir. Böylece, genital bölgeler için de kalıcı çözümler sağlanmış olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.