Kadınlarda Genital Bölge Lazer Epilasyonunun Ayrıntıları

Kadınlarda Genital Bölge Lazer Epilasyonunun Ayrıntıları

Son yılların en çok tercih edilen istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi lazer epilasyon yöntemi olarak görülüyor. Lazer epilasyon vücudun kıllanma problemi görülen her bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir. Lazer epilasyonun etkisi ve sonucu farklı cilt tiplerinde ve farklı kıl tiplerinde oldukça farklıdır. Bu konu en önemsenmesi gereken konudur. Epilasyonun başarısı ise öncelikli olarak kıl oranına bağlıdır. Örneğin genital bölgede uygulanan bir yöntemin başarısı daha az yoğunlukta kıl bulunduran bölgeye uygulandığında oldukça farklı olacaktır. Bu sebepler ile lazer ile epilasyon yöntemi için öncelikli olarak kıl yoğunluğunun fazla olduğu alanlar seçilmelidir. Kılların düzenli olarak çıktığı bölgelerde örneğin genital bölgeler lazer epilasyon için oldukça uygun bölgelerdendir.

Genital Bölge ve Lazer Epilasyon

Genital bölge sıklıkla tüy üretiminin olduğu bir alandır. Ve özellikle ikili ilişkilerde bu özel alanın estetiği önemlidir. Bu denli önemli bir bölge için sürekli kalıcı olmayan epilasyon yöntemlerini kullanmaktansa lazer epilasyon yöntemini tercih etmek zaman kaybını oldukça azaltacaktır.

Genital bölge epilasyonlarında öncelikle belirtilmesi gereken nokta bu bölgede gerçekleştirilen lazer ile epilasyon yönteminin kısırlık ve ya farklı bir cinsel soruna ya da üreme ile ilgili bir soruna yol açmadığıdır. Lazer ile epilasyon yöntemi için geliştirilen sistemlerdeki lazer ışınların etki alanları sadece orta deri bölgeleri ile sınırlandırılmıştır. Orta deride yer alan kıl köklerini etkisiz hale getirmek amacı ile tasarlanan sistem de daha derindeki alanların zarar görmesi mümkün değildir. İç organların etkilenmemesi üzerine kurulu bu sistemde genital bölgenin de etkilenmemesi sağlanmıştır.

Genital bölge lazer ile epilasyon uygulaması en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Uzman fikri alınarak sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilen uygulama ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak genital bölge için de mümkün hale gelmiştir. Genital bölge epilasyonu hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu ise bu bölgedeki kıl sorunlarının yüzde yüzünü giderilemediğidir. Periyodik olarak takip edilen seanslar sonucunda genellikle %85-90 oranında başarı sağlanmaktadır. Kıl üretme yapısı bu kadar güçlü olan bir bölge karşısında bu oran oldukça iyi bir oran olarak görülmektedir. Bu oran, farklı cilt ve kıl tiplerinde farklılık gösterebilir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler