Kadınlarda İstenmeyen Tüyler İçin Bitkisel Çözümler

Kadınlarda İstenmeyen Tüyler İçin Bitkisel Çözümler

 Kadınlarda İstenmeyen Tüyler İçin Bitkisel Çözümler

Vücudun çeşitli bölgelerindeki istenmeyen tüyler hanımlar için oldukça büyük bir sorundur. Kalıtımsal sebepler, hormonsal farklılıklar ve farklı ilaçların kullanımı aşırı dozda tüylenmeye neden olabilmektedir. Aşırı tüylenme ile karşılaşılmasa bile kişi genetik özelliklerine bağlı olarak değişse de kadınların başı istenmeyen tüyler ile derttedir.

Kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir sürü farklı yöntem denemektedirler. Ağda, jilet, cımbız, ip kullanımı ve tüy dökücü kremler ya da spreylerin kullanımı bu yöntemlerden bazılarıdır.Tüm bunların yanı sıra, bitkisel kürler de istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok kadın tarafından tercih edilen yöntemler arasındadır. Farklı malzemeler kullanılarak hazırlanan bu kürlerin genellikle ağda sonrasında ağda yapılan bölgeye uygulanması ile o bölgedeki tüy oranını azalttığı için tercih edilmektedirler. Bu karışımlar hazırlanırken, doğal tüy dökücü özelliği olan bitkilerden yararlanılmaktadır. Bu şekilde hazırlanan kürlerin, jilet ile epilasyon yapıldıktan sonra kullanılmaması özellikle tavsiye edilmektedir. Jilet ile epilasyon esnasında kıl kökleri deriden ayrılmadığı için uygulayacağınız kürlerin etki etme ihtimali oldukça azalır. Bitkisel yöntemlerin ana amacı kıl köklerinin zayıflamasına sağlamaktır.

Genetik faktörlere ve hormonsal yapıya bağlı olarak bitkisel çözümlerin kişiye etki etme oranı oldukça değişkendir. Bu açıdan bakıldığında eğer kıl köklerinizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız bu kürleri uygulamanız daha mantıklı olarak görülebilir, fakat kıl köklerinizin sert ve çok olduğunu düşünüyorsanız lazer epilasyon gibi daha kalıcı çözümlere başvurmanız tavsiye edilebilir. Bir uzmana danışarak, kıl kökleriniz hakkında ve uygulamanız gereken çözüm yöntemi hakkında kendinize en uygun yöntemi belirleyebilirsiniz. Merak edenleriniz ve uygulamayı düşünenleriniz için istenmeyen tüylere sunulan bitkisel çözümleri örneklendirelim.

Tüy Dökücü Portakal Kürü

Portakal Kabugu ile istenmeyen tuylerden kurtulun 4

İlk olarak, portakal kabuğunun tüy azaltıcı etkisi sebebi ile hazırlanan portakal küründen bahsedelim. Hazırlayacağınız kür için gerekli olanlar sadece bir adet portakalın kabuğu ve bir kaşık zeytinyağı.

Gerekli Malzemeler;

  • 1 tane portakal
  • 1 kaşık zeytinyağı

Maske Yapımı ve Cilde Uygulama Süreci

Portakal kabuğunu rende ve ya rondo yardımı ile rendeliyoruz. Ardından, zeytinyağı ile rendelenmiş kabuğu karıştırıyoruz. Ağda işlemi sonrasında ağda yapılan bölgeye uyguladıktan sonra yaklaşık bir saat bekliyoruz. Karışımın yakıcı etkisi ile tüy köklerini tahrip etmesi prensibine dayanıyor bu kür.

Limon Kürü

Limon

Bir diğer örneğimiz ise, limon kürü. İhtiyacımız olan malzemeler bir adet limon suyu ve 2 çay kaşığı tuz;

Gerekli Malzemeler;

  • limon suyu
  • 1 çay kaşığı tuz

Maske Yapımı ve Cilde Uygulama Süreci

Malzemeleri karıştırarak kürümüzü hazırlıyoruz. Bir pamuk ya da sünger yardımı ile ağda ardından o bölgeye uygulanır. Bu kür hassas bölgelerde en fazla 15 dakika bekletilmelidir. Bacak gibi hassas olmaya bölgelerde 1 saat civarı bekletilmesi uygun olabilir. Limonun asidik etkisi ve tuzun yakıcı etkisi sebebi ile vücutta çok ağır bir yanma meydana gelirse bölge hemen ılık su ile yıkanmalıdır ve bu kür bir daha uygulanmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler