Kadınlarda Lazer ile Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Kadınlarda Lazer ile Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 Kadınlarda Lazer ile Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Kolay bir şekilde istenmeyen tüy problemlerini kökünden çözen lazer ile epilasyon yöntemi son zamanlarda kadınların en çok başvurduğu epilasyon yöntemidir. Lazer ile epilasyon süreci sadece epilasyon anı olarak algılanmamalıdır, epilasyon uygulandıktan sonra da devam etmektedir. Epilasyon sonrası, uygulamayı yaptırdığınız bölgedeki cilt dokunuza biraz daha hassas davranarak epilasyon sonrası süreci de kolayca tamamlayabilirsiniz. Bu konudaki uzman görüşleri dâhilinde hareket ettiğinizde kalıcı çözüme tam anlamı ile sorunsuz olarak ulaşmış olacaksınız.

Uzmanların epilasyon sonrası süreci döneme ait önerilerinin başında epilasyon sonrasındaki 3-4 günden önce fazla güneş ışığına maruz kalınmaması özellikle de solaryuma girilmemesi gelmektedir. Mecburi durumlarda güneşe maruz kalındığında ise yüksek faktörlü bir güneş kremi ile önlem alınmasını önermektedirler.Lazer Epilasyon sonrası en önemli güneştir, bu sebepten oldukça dikkatli olmasınız.

Lazer epilasyonun uygulandığı kişi lazer epilasyon işleminin ardından hemen sonra duş alabilmektedir fakat kese, peeling gibi işlemlerin uygulaması kesinlikle tavsiye edilmez. Tüm bu önlemlerin amacı epilasyon sonrası hassaslaşan deriyi daha fazla hassaslaştırmamaya yöneliktir.

Bazı cilt tiplerinde lazer epilasyon sonrası hafif kızarıklık, kabarma ve ya sivilce oluşumu gözlenebilir. Bu durumlarda karşılaşıldığında herhangi bir tedaviye gerek duyulmaz ve bu durumlar kısa bir süre sonra kendiliğinden yok olurlar. Fakat bir buz torbası yardımı ile bölgeye soğuk uygulaması yapılabilir.

Epilasyon sonrası 15 ila 20 gün arasında bir süre sonra kontrol seansına gelinmelidir, bu seansa gelinirken tüylerde kısaltma yapılmamalıdır. Epilasyon aralarında ise dikkat edilmesi gereken bir konu, seans aralarında tüylerde kökten alma işlemi yapılmaması gerektiğidir. Ayrıca bölgelerde epilasyon aleti ve ağda işlemleri uygulanmamalıdır. Tüyler üzerinde sadece boydan kısaltma işlemi uygulanabilir. Epilasyon sonrası cilt bakımı da önemli bir konudur. Cildi nemli tutmak için epilasyon uygulanan bölgeye nemlendirici kremler ile bakım yapılmalıdır. Kabuklanma ya da kuruma gözlenen bölgelerin el ile teması mümkün olduğunca azaltılmalıdır.

Yüz bölgesine uygulanan lazer epilasyon ardından ilk 24lik süreçte cildin hava almasını engelleyebilecek olan fondöten ve pudra gibi makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır. Koltukaltı lazer epilasyonu uygulamasından sonra ise ilk birkaç gün için deodorant ve benzeri malzemeler bu bölgede kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler