Kadınlarda Uygulanan Diode Lazer Epilasyon Yöntemi

Kadınlarda Uygulanan Diode Lazer Epilasyon Yöntemi

Kadınlarda Uygulanan Diode Lazer Epilasyon Yöntemi

Kadınlar, tüylenme sorunları için bir sürü epilasyon yöntemi kullanıyorlar. Son birkaç yılda ise kadınların ve hatta erkeklerinde kalıcı çözümler için seçtikleri yöntem lazer ile epilasyon yöntemidir. Bu yöntemin de birbirinden farklı türleri vardır. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntem “Diode Lazer Epilasyon Yöntemi” adı ile bilinen yöntem.

Diode lazer epilasyon yöntemi lazer ile gerçekleştirilen yöntemlerin en etkililerinden biridir. Diode lazerler ile ciltte oldukça derinlerde işlemler yapılabilir. Böylece derindeki kıl kökleri de lazer ışını etkisi ile tahrip edilebilir. Bu yüzden özellikle kıl kökleri çok fazla derinde ve kuvvetli olan kişilerce bilhassa tercih edilen bir yöntemdir. Diode lazer epilasyon yöntemi diğer lazer çeşitlerinin etkilemeyeceği derinliklerdeki kıl kökleri için oldukça etkili ve kalıcı bir seçim olarak gözükmektedir.

Diode Lazer EpilasyonKişilere kısa bir ölçü gibi gelebilen derinlikler cilt içinde aslında çok daha derin bir yerde olabilirler. Bu durumu bir uzmana danışarak çözebilirsiniz. Uzmanınız kıl köklerinizin derinliğine ve türüne göre Diode lazer epilasyon yöntemini tercih edip etmemeniz gerektiği konusunda sizi yönlendirecektir.

Vücudunuzun farklı bölgelerinde farklı epilasyon yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin; sırt derisi gibi diğer bölgelerinize oranla daha kalın bir cilt dokusuna sahip alanlarda da Diode Lazer Epilasyon Yöntemini tercih edebilirsiniz. Diğer lazer epilasyon yöntemlerinde kullanılan lazer ışınları derindeki kıl köklerini etkileyemezken Diode Yöntemi ile sırt ve benzeri bölgelerde oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz. Kadınlarda cildin kalınlaştığı bölgelerde, sert bir deri dokusunun mevcut olduğu bölgelerde tercih edilebilir bir yöntem olan bu lazer yöntemi omuz, kol ve sırt bölgeleri için oldukça uygun olabilir.

Diode lazer yönteminin bir diğer tercih nedeni de renk tiplerine uyumudur. Koyu renk tipine sahip ciltlerde lazer ile epilasyon daha zor uygulanması olan bir yöntem iken Diode Lazer Yöntemini tercih edilmesi ile bu cilt tiplerinde de mutlu edici sonuçlar alınabilir. Koyu renk pigmentlerinin cilt tipini de farklılaştığı düşünüldüğünde hem bu tür ciltlerde hem de normal ciltlerde genital bölge dâhil olmak üzere ince ve ya kalın tüylerin mevcut olduğu bölgelerde etkili olarak kullanılan bir lazer yöntemini sizler ile paylaştık.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler