Kadınların Lazer ile Epilasyon Öncesinde Dikkat Etmesi Gereken Konular

Kadınların Lazer ile Epilasyon Öncesinde Dikkat Etmesi Gereken Konular

Kadınların Lazer ile Epilasyon Öncesinde Dikkat Etmesi Gereken Konular

Kadınlar tarafından son dönemlerde tercih edilme oranı son derece artan lazer ile epilasyon yöntemi öncesi, epilasyon süreci ve sonrası ile bir süreç şeklinde ilerliyor. Kalıcı ve oldukça acısız bir yöntem olan lazer ile epilasyonu yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken hususları uzmanlar özellikle vurguluyorlar.

Lazer Epilasyon Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merakli Genc Bayan

  • Epilasyon öncesi süreç için uygulanması gereken adımların başında, epilasyon işleminden dört hafta öncesinden itibaren kıl köklerini etkileyebilecek işlemlerin uygulanmaması gerektiği geliyor. Bir diğer deyişle, epilasyon yaptıracağınız tarihin dört hafta öncesinde ağda, cımbız, tüy dökücü krem ve benzeri epilasyon uygulamalarını yapmayı bırakmanız gerektiği uzmanlar tarafından söyleniyor.
  • Bir diğer epilasyon öncesi adımı ise, lazer ile epilasyon randevunuzdan yaklaşık bir ay önce güneşlenmemeniz gerektiği ve özellikle solaryuma girmemeniz gerektiği hususunda. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltler hali hazırda hassaslaşmış olacağından lazer ışının etkisi bu ciltlerde daha farklı algılanabilir, solaryum ise cildi oldukça fazla ışın alınımı ile gerçekleştiği için bu işlemin ardından uygulanan lazer ışını da cildi oldukça farklı etkileyebilir. Bu nedenler sebebi ile bahsetmiş olduğumuz husus oldukça dikkat edilmesi gereken bir epilasyon öncesi önlemidir.

Uzmanların bu husustaki genel görüşleri ise en uygun lazer ile epilasyonun kişinin kendi ten rengi üzerindeki olduğudur.

  • Tüm bunların yanı sıra, epilasyon öncesinde cildi hassaslaştırabilecek diğer tüm etkenlerden de kaçınılması gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Keseleme ve benzeri cilt dokusunu inceltici bir işlem ardından epilasyon yapılmaması tavsiye edilmektedir. Epilasyon yaptıracak kişi tarafından sürekli kullanılan ve epilasyon sürecini etkileyebileceği düşünülen bir ilaç var ise epilasyonu gerçekleştirecek olan kişi süreç öncesinde mutlaka bu konuda bilgilendirilmelidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer epilasyon öncesi konu ise epilasyon yaptıracak kişinin ciltte döküntü ve benzeri bir cilt hastalığı var ise bu konuda kesinlikle işlemi uygulayacak olan uzmanı uyarması gerektiğidir.

Uzman fikirleri alınarak yapılacak bir lazer ile epilasyonda sorun ile karşılamak son derece az rastlanan bir durumdur. Uzman fikirlerini yanı sıra yazımızda bahsettiğimiz epilasyon öncesi süreçlerinin de dikkatlice uygulanması ile birlikte uygulanan lazer epilasyon sürecinin başarılı olması ve istenilen kalıcı çözüme kavuşulması sağlanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler