Kalp Hastalığının Belirtileri

Kalp Hastalığının Belirtileri

Kalp Haftası’nı geride bıraktığımız günlerde hafta boyunca verilen sinyaller birçok kişinin de daha duyarlı ve aynı zamanda da bilinçli olmasına yardımcı oldu. Bu nedenle de insanlar haftadan sonra bile kalp hastalığı ile ilgili bazı araştırmalarda bulundular. Kalp hastalığının ilerlemesini engellemek için belirtilere bakmak gerekiyor. Bu yazımızda kalp hastalığının belirtileri konusunda inceleme yaptık.

Kalp Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

 

  • Göz Çevrenize Dikkat Edin

göz çevresiKalp hastalığının belirtileri arasında yer alan yağ birikintileri göz çevrenizde olabiliyor. Her ne kadar şaşırtıcı bir belirti bile olsa; göz çevrenizde düzensiz bir şekilde sıralanan yağ birikintileri varsa; bunlar kalp ve damar hastalıklarına işaret eden noktalardan bir tanesidir, diyebiliriz.

  • Göbeğinizde ki Yağ Oranı

göbek yağlarıGöbekten alınan kilolar birçok hastalığın olduğu gibi kalp hastalığının da habercisi. Eğer vücudunuzda bir tek göbek bölgenizde yağlanma oluyor ve diğer vücut bölgelerinizde herhangi bir sorun yoksa bu durum kalp hastalığının habercilerinden olabiliyor. Kalp hastalığının yanı sıra yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıkların da odak noktası göbek yağları.

  • Sürekli Öksürenler Dikkat

öksürükÖksürüğün birçok nedeni olmasına rağmen öksürük aslında bir kalp hastalığı belirtisi de olabiliyor. Bu nedenle de ilaç kullanmanız halinde hala öksürüğünüz devam ediyorsa ya da astım gibi sorunlarınız da yoksa bu durum kalp hastalıklarının belirtilerinden bir tanesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Sürekli öksürüyorsanız dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler