Karasu (Göz Tansiyonu – Glokom) Hakkında Bilgi

Karasu (Göz Tansiyonu – Glokom) Hakkında Bilgi

Bu yazıda göz sağlığı konusunda Karasu hastalığı ,Göz Tansiyonu veya Glokom’da denir, hakkında bilgi vereceğiz. Yazının devamında Göz Tansiyonu ismini hastalık için kullanacağız

Karasu (Göz Tansiyonu – Glokom) Nedir?

Göz Tansiyonu; göz hastalığı erken teşhis edilmesi gerekmektedir. Eğer erken teşhis edilmez ise veya tedavisi ya takdirde görme kaybına kadar ulaşabilen ciddi bir rahatsızlıktır.

Doktorlarca önerilen Göz Tansiyonu kontrolü en az yılda bir kez düzenli göz muaynesine gidilerek göz tansiyonu kontrolü yaptırılmalıdır.

Göz Tansiyonu, görme sinirlerine hasar veren bir rahatsızlıktır. Göz içersindeki basıncın yükselmesiyle Göz Tansiyonu başlar. Bazı durumlarda basınç yükselmese bile hasar meydana gelebilir. Görme sinirlerinin dolaşımının bozulduğu, doku kaybı veya yapısal bozuklukların görüldüğü görme siniri basınca daha hassas hale gelebilir.

Göz Tansiyonu Tedavileri

Göz Tansiyonu Tedavisinde 3 yöntem vardır.

  • İlaç Tedavisi
  • Cerrahi Tedavi
  • Lazer Tedavisi
  • Bitkisel Yöntemler

İbrahim Saraçoğlu: Domates Suyu Kürü ile Göz Tansiyonu Tedavisi

Doğallığın ve bitkilerin gücünü savunan İbrahim Saraçoğlu Göz tansiyonu problemine karşı domates suyu tüketmelerini tavsiye etmektedir.
İbrahim Saraçoğlu şu cümleleri kurmaktadır.

Göz tansiyonu şikayeti olan insanlar doğal, taze sıkılmış domates suyunu tavsiye etmekteyim. Domates suyunu 1 ay boyunca, günde 1 bardak içeceğiniz taze sıkılmış bu su, göz tansiyonunuzun düşürülmesinde etki olabilecektir. Fayda sağlamak için tüketeceğiniz domatesin HORMONSUZ olması ve EBTER olmaması şartı vardır. Domates suyunun bu amaçla en uygun olan içme zamanı öğle yemeğinden bir saat öncedir.

Bizde İbrahim Saraçoğlu’un bu tavsiyesine uyup sizler bu kürü, özellikle makula dejenerasyonu şikayeti olanlara da tavsiye ediyoruz. Toplumda bilinen gözler için oldukça faydalı olan domates, düzenli olarak domates kürünü uygulayan orta yaş ve yukarı yaş grubundakiler görmelerindeki güçlenmeyi belirgin bir şekilde idrak edeceklerdir.. Unutmayın İbrahim Saraçoğlu’nun da dediği gibi bu kür %100 fayda sağlayamayabilir ancak göz tansiyonu tedavisinde fayda sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler