Karpuz Seçmek Nasıl Yapılmadır?

Karpuz Seçmek Nasıl Yapılmadır?

Karpuz seçmek, özellikle yaz aylarında oldukça önemlidir. Eğer fazla olgunlaşmış ve çok beklemiş karpuz tüketilecek olursa mide bulantısına ve bağırsak sorunlarına yol açar. Bu yüzden karpuz seçmek oldukça önemlidir, taze ve içi lezzetli olan bu seçim çok da kolay değildir. Fakat bazı püf noktalar sayesinde olgunlaşmış olan meyveler kolaylıkla seçilebilir.Hatta zaman zaman aile arasında veya arkadaşlar arasında karpuz seçimi yapmak önemli bir konu haline gelir. Kof olan, çürük olan yada tam olgunlaşmamış veya tadı kötü olan meyveler seçilirse bu durumdan yakınılır. O yüzden sağlam, tadı yerinde, kütür kütür meyveler seçmek oldukça önemlidir. Yazımızda sizin için taze ve lezzetli karpuz seçmenin püf noktalarından bahsedeceğiz.

Karpuz Seçmenin Püf Noktaları

  • Olgunlaşmış olan meyveler, ham olanlara göre daha parlak kabuk rengine sahip olurlar. Mat kabuk rengine, mat bir görünüme sahip olanlar henüz tam olgunlaşmamış karpuzlardır.karpuz seçmekkarpuz seçmek
  • Olgun olan bitkinin meyveleri iki el arasında sıkılırlarsa meyveden bir çatırtı sesi duyulur. Bu durumda sıkıldığında çatırtı sesi gelen meyvelerin daha olgun olduğu anlaşılır.
  • Olgunlaşan bitkilerin meyvelerine el ile hafifçe vurulduğu zaman tok bir ses gelir. Olgunlaşmamış henüz ham olanlar ise tiz bir ses çıkarırlar.
  • Olgunlaşmış meyvelerinin alt kısımları sararma gösterir.

karpuz dilimikarpuz dilimiSiz de karpuz seçmek ile ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdaki formu kullanarak bize bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler