Kaş Ve Kirpikler İçin Bitkisel Bakım Yöntemleri

Kaş Ve Kirpikler İçin Bitkisel Bakım Yöntemleri

Yüz hatlarınızı belirgin hale getiren kaşlarınız ve kirpiklerinizdir. Sağlıklı kaşlar ve kirpikler ile daha çekici görüneceğiniz aşikârken, sizlere kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri önereceğim. Bu önerilerimle kaşlarınız kalınlaşırken, kirpikleriniz daha uzun ve gür olacaktır.

Saçlar gibi, kaş ve kirpiklerde soğuktan etkilenir. Bu olumsuz hava koşullarına makyajda eklenince, kaş ve kirpikler iyice güçsüzleşir. Hem makyaj malzemeleri, hem makyaj temizleyicileri ile ciddi şekilde hasar gören kaş ve kirpikleriniz zamanla azalmaya başlar.

Cilt ve saçlar için sık sık bakım yapılır. Ama nedense kaş ve kirpiklerin bakım hep ihmal edilir. Aynaya bakıp işin ciddiyetine vardığında, artık çok geç diyorsanız, üzülmeyin. Kozmetik ürünler dışında, evde kendi imkânlarınızla, bitkisel yağlarla kaş ve kirpik bakımını öğreneceksiniz.

Kaşları Güzelleştiren Yağlar

Kaş ve kirpikleriniz için mükemmel bir nemlendirici arıyorsanız, Hint yağını ya da tatlı badem yağını sizlere öneririm. Bu yağlar kaş ve kirpiklerinizi nemlendirmenin yanında besler ve kaş ve kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarır.

Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen Hint yağı, yumuşatıcı bir yağdır. Bu yağı dudak bakımında da kullanabilirsiniz.

Tatlı badem yağına gelince, Badem ağacının tohumlarından sıkılarak elde edilir. Nemlendirici ve besleyici etkileri olan tatlı badem yağı, acı badem yağı ile karıştırılmamalı.

Zira acı badem yağı gözler için zararlıdır ve kaş ve kirpikler için kullanılmamalıdır.

Banyo Sonrası Kaş ve Kirpik Maskesi

Badem YagiKaş ve kirpiklerinizi nemlendirip, güçlenmesini sağlayan bu maske ile büyüleyici bakışlara sahip olacaksınız.

Maske için gerekli malzemeler

  • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
  • 1 çay kaşığı Hint yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Yağlar bir kâsede iyice karıştırılır. Temiz bir kulak çubuğu kâseye batırılıp, kirpiklere sürülür. Yağ karışımına batırdığınız kulak çubuğunu, göz içine ve göz çevresine değdirmemelisiniz. Sonrasında, temiz olan başka bir kulak çubuğu ile kaşlarınıza yapmış olduğunuz yağ karışımından sürün. Bir saat bekledikten sonra, gül suyu ile kaş ve kirpiklerinizi temizleyin.

Bu uygulamaları düzenli yaptığınız takdirde, maskara ve göz kalemine ihtiyacınız kalmayacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler