Katlı kısa saç stilleri ve harika katlı kısa saç kesimleri

Katlı kısa saç stilleri ve harika katlı kısa saç kesimleri

Kısa saçlı kadınlar, kısa saçları ile özgüven ve güzelliği birleştirmekte gayet başarılılar. Birçok tabuya ve toplumsal statüye karşılık kısa saç, saçlarınızın hoş bir direnme halidir. Uzun ve orta boy saçlı kadınların kolaylıkla sahip olabileceği modellerdendir kısa saç modelleri. Özellikle saçlarınızın yıprandığında eğer yüz şeklinize uyuyorsa kısa ve kat kestirebilirsiniz saçlarınızı. Katlı kısa saç modelleri de içerisinde birçok farklı tarz bulundurmaktadır. Küt saç kesimleri, pixie saç modeli ya da katlı saçlar kısa boy saç stilleri için en çok tercih edilen modellerdir.  Ancak uzun saçlardan sıkılan kadınların genellikle ilk tercihi katlı kısa saç modelidir. Katlı kısa saç modeli saçlarınızı olduğundan daha yoğun ve sağlıklı göstererek şık bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Diğer saç modellerinde olduğu gibi katlı kısa saç modellerinde de birçok renk kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları, sarı, kestane, kumral ve siyahtır.

Kısa Katlı Saç Modeli

Kısa saç modellerinde genellikle yüz şekliniz önemlidir. Yüz şeklinize uygun olmayan kısa bir saça sahip olduğunuzda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Mesela kalp yüz denilen alnı geniş çene kısmı ise dar olan bir yüz şekliniz varsa kısa katlı saç modellerinden bob kesim tam size göre.

Kısa Katlı Bob Kesim Saç Modeli

Bob kesim saç modeli önleri uzun arkası kısa olarak kesilen modeldir. Genellikle her saç cinsi ile kullanılabilen bir modeldir. Bob kesiminde dilerseniz önler ile arkalar arasında çok belirgin olmayan uzunlukta katlı bir kesimi tercih edebilirsiniz ya da bir tarafı uzun bir tarafı daha kısa bir kesimi tercih edebilirsiniz. Genellik kalp yüz denilen yüz hattına sahip kadınlar da daha da hoş bir görünüm elde edilir. Katlı kısa bob saç kesiminin tanrıçası olarak Julia Stiles görülebilir.

Katlı Küt Saç Modeli

Ensede biten küt saç modeli kendi başına modern bir görünüm kazanmanız için yeterlidir ancak bu modeli kat ile birleştirdiğiniz de sıra dışı güzellikte bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu birleşimi kıyafet kombini gibi düşünebilirsiniz. Daha çok asimetrik katlı kesimleri ile eğlenceli ve hoş saçlara sahip olmak katlı küt saçlar ile mümkün. Daha çok oval bir yüz hattına sahipseniz katlı ya da kahküllü modelleri kolayca kullanabilirsiniz. Bu saç modelinde alternatif olarak yan kahkül de kestirebilirsiniz. Kestirmediğiniz takdir de katlı olacağı için küçük bir kahküle sahip olabilirsiniz.

Kısa Katlı Pixie Saç Modeli

Katlı Pixie saç modeli kısa saçlı kadınlar için sezonun trendlerindendir. Pixie saç modelini saçınızın ön kısmını uzun bırakıp geri kalan kısmını kısa kestirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kesim stilinde saçlarınızı sadece tarayıp dışarı çıkabilirsiniz. Ayrı bir gayret harcamanıza gerek yok. Aynı zamanda daha genç bir görüme de sahip olabilirsiniz.

Katlı kısa saç kesimi modelleri

Bu modeller dışında saçlarınızı gündelik yaşantınıza uygun bir şekilde klasik katlı kısa saç kestirerek de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki kısa katlı saç kesimlerini beğeneceğinizi umuyorum!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.