Keçi Sütü Sabunu İle Cilt Sağlığı

Keçi Sütü Sabunu İle Cilt Sağlığı

Cildimiz; diğer organlarımıza göre daha fazla tehlikelere maruz kalabilmektedir. Atmosferin olumsuz koşulları ve havanın içerisindeki zehirli ve zararlı gaz ya da kimyevi bileşenler doğrudan saç ve cildimiz ile temas etmektedir. Bugün insan biyolojisi için en büyük tehdit olarak görülen bu bileşenler ile cilt ve saç baş başa korumasız olarak kalabilmektedir.

Keçi sütü sabununun harikaları Bedenin diğer uzuvları ile de alakadar olan cildimiz bazı fonksiyon aksaklıklarından doğrudan etkilendiği de bilinmektedir. Hal böyle iken günümüzde cilt adına çıkan hastalıklar ve hatta henüz isimlendirilememiş problemlerin sebebi anlaşılabilmektedir. Cilt kuruluğu, yağlı cilt, ekzema, ben, çil göz altı morlukları, yılan derisi hastalığı ya da vitamin eksikliği ile meydana gelen çeşitli hastalıklar bedenin içsel nedenleri ile meydana gelen rahatsızlıklardır. Sivilce, kızarıklık, yara izleri, alerji, tahriş, sivilce izleri, enfeksiyon gibi rahatsızlıklar ise dış etmenler ile tezahür eden problemlere örnek olarak verilebilir.

Keci Cildin bu kadar hassas ve duyarlı olmasına karşın cildin kendine özgü yaratılış harikası savunma sistemi de vardır. Bu sistem cildi sürekli canlı tutacak ve cildi koruyucu etkiye sahip deri altı salgıları ile cildin yılda iki defa tamamen kendini yenilemesidir. Evet, cilt kendini sürekli yeniler. Üst katmanda bulunan ölü deriler sürekli olarak değişir ve alttan bu katmana periyodik olarak takviye gelir. çoğu problemin sebebi olan bu katman ölü deri hücrelerinden oluştuğu için bakterilerin üremesi ve enfeksiyon için münbit bir zemindir. Cildimizi bütün bu tehlikelere karşı korumak için ise yapmamız gereken onun savunma sistemini desteklemek ve olabildiğince az tehditlere maruz bırakmaktır. Keçi sütü sabunu cildi koruyucu ve destekleyici en mükemmel doğal ürün olarak bilinmektedir. Anne sütüne en yakın içeriğe sahip keçi sütü sabunu cildi çok çeşitli etkilere karşı korumaktadır.

Keçi sütü sabununun başlıca faydaları şu şekildedir;

  1.  Egzamaya ve kaşıntıya nemlendirici etkisi ile iyi gelir.
  2. Enfeksiyonlara karşı içeriğindeki bileşenler ile cildi korur ve destekler 
  3. Alfa hidroksi asit içeriği ile doğal peeling yapar,
  4. İnsan cilt Ph sı ile uyumlu ve yakın olduğu için ciltte tahriş ve alerjik etki yapmaz.
  5. içeriğinde bulunan süt proteinleri ile akne ve sivilce oluşumuna engeller.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler