Kepek Sorununa Doğal Ürünler ile Çözün

Kepek Sorununa Doğal Ürünler ile Çözün

Doğal Bitkiler ile Kepekten Kurtulabilirsiniz

Saçlardaki kepek estetik anlamda cilt güzelliğini bozduğu için istenen bir durum değildir. Hem bayanlar hem de erkekler her yaşta görülebilir. Kişinin omuzlarında oluşan küçük beyaz kepek parçaları çirkin bir görüntü sebebidir. Ek olarak kepek insanda kaşınma hissi uyandır. Cildin sürekli kaşınması derinin zayıflamasına ve mikroplara açık davetiye çıkarması demektir.

Kepeğe karşı etkili şampuanları kullanmak istemiyor ve kepek sorununa karşı doğal çözüm arıyorsanız bu yazının size

Güzel Saçlı kız
Güzel ve Parlak Saçlar

faydalı olacağını umuyoruz. Cilt Sorunları içerisinde en kolay üstesinden gelinebilecek sorun kepek sorunudur. Sadece düzenli ve sabırlı şekşlde cilt bakımı yapmanız gerekmektedir.

1) Aspirin

Evlerde, eczahanelerde, süpermarketlerde hatta mahalle aralarında bakkalar da bile bulabileceğiniz bir ürün olan Aspirin ile kepeklere elveda diyebilirsiniz. Aspirin yapay yani üretilmiş bir ürün olsa da içeriğindeki fayda yüzünden doğal ürünler kategorisinde değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Kepekle Mücadelede Aspirin Kullanımı

Yapmanız gereken 2 tane aspirin temin ediniz. Saçlarınızı yıkadığınız zaman aspirini suda eritip saçlarınıza sürünüz. Birkaç dakika bu şekilde bekleyiniz. Ardından saçlarınızı durulayınız ve saçlarınızı normal yıkamaya devam edin. Her saç yıkamanızda bunu tekrarlarsanız kepek sorunundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

2) Kabartma Tozu

Mutfaklarımızın vazgeçilmez lezzeti keklerde kullandığımız maddelerden olan kabartma tozu ile kepeklerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün. Kabartma tozu ile çok basit şekilde kepeklenme oranını sıfırlayabilirsiniz.

Kepekle Mücadelede Kabartma Tozu Kullanımı

Banyo öncesi saçlarınızı ıslatın ve yarım çay bardağı kadar kabartma tozunu avucunuza alıp saç diplerinizi ovalayacak şekilde bir kaç dakika boyunca masaj yapın. Bu işlemi bir hafta boyunca uyguladığınızda saçlarınızdaki kepek sorunu yok olacak ve saç deriniz sağlıklı doğa yağlar üretmeye devam edecektir.

3) Limon

Limonun kepeğe karşı etkili bir ürün olduğunu bilmeyeneniz yoktur. Limon içerdiği asitler sebebi ile saç köklerindeki yağlanmayı azaltır. Kepek oluşumunu önleyici bir yapısı vardır. Uzun yıllardır kepekle mücadele edenlerce kullanılmaktadır.

Kepekle Mücadelede Limon Kullanın

saçlarınızı normal şekilde yıkama işlemini gerçekleştirin. Yıkdaıktan sonra bu sefer saçlarınızı  limonlu su ile ovalayın. Saç diplerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu adımları bir kaç hafta boyunca tekrar ediniz. Düzenli olarak uygulandığınızda kepek sorununuz ortadan kalkmış olacak.

4) Tuz

Sofralarımızjn vazgeçilmezi, yemeklerimizin biricik lezet kaynağı olan tuz ile kepeklerden kurtulmak mümkün. Tuz doğada doğal bit temizleyicidir. Kepek tedavisinin yanında insan sağlığı için tuz; hem yetişkinler hemde ergenlik çağındakiler için tüketilmesi gereken önemli besinlerden biridir.

Kepekle Mücadelede Tuz Kullanıımı

Tuz ile kepekten kurtulmak için öncelikle tuzu saç derinize dökün ve parmak uçlarınız ile bastırmadan saç derinizi ovalayın. Ovalama işleminin bittiğine kanaat getirdikten sonra saçlarınızı durulayın.

5) Elma sirkesi

Sirke kullanımı ile kepekten kurtulmak mümkün. Ek olarak sirke parlak saçlara sahip olmak isteyen genç bayan ve erkeklerce de tercih edilmektedir. Sirke maskesi ile saç parlaklığı arttrılmaktadır. Saç Parlatan Sirke Maskesi Konusu

Kepekle Mücadelede Elsma Sirkesi

Normal olarak banyo da vicut temizliğinizi yapınız. Banyoda işiniz bittikten sonrası saç durulama suyunuza bir kaç çay bardağı elma sirkesi ilave edin ve saçlarınızı bu su ile durulayın.

Biberiye Otu ve Keçi Boynuzu

Bu iki bitkiyi kaynatıp süzün ve suyu ile saçlarınızı ovalayın. Bir kaç denemeden sonra kepekler gözle belirgin şekilde azaldığını farkedeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. bugun deneyecim bende uzun zamandır var bu problem. bitkisel güneş kremi var mı? Kışın güneş kremi sürmek gerekl imidir? Yoksa dece yazın mı kullanayım ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler