Kese Yapmanın Yararları

Kese Yapmanın Yararları

Türk kültüründe eski dönemlerden beri kese yapma geleneği vardır. Hamam kültürümüz olduğundan dolayı hamam ile birlikte keseler de yaşamımıza girmiştir. Gerek hamamlarda, gerekse de kendimiz banyo yaparken kese kullanabiliyoruz. Kese yapmanın vücuda sağladığı yararlar ve kötü sonuç verdiği zararlar konusunda hazırladığımız bu yazımızda kese ile ilgili öğrenmek istediğiniz her bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Kese Yapmanın Yararları Nelerdir?

kese-yapmak-hamamKese yaparak ya da başkasının size kese yapmasını istediğinizde huzurlu bir güne başlangıç yapmış olacaksınız.Kendinizi olduğunuzdan daha hafif ve aynı zamanda da fit hissedersiniz.Cildinizde meydana gelmesi muhtemel olan cilt hastalıklarına düzenli bir şekilde kese yaptırarak dur diyebilir ve bu hastalıklardan kolayca kurtulabilirsiniz.Birçok bayanın cildinde meydana gelen akneler kötü bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Kese yaptırarak aknelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.Herkesin bildiği üzere kan dolaşımı tüm vücudumuzda devam eder. Bu cilt içinde geçerlidir. Cilt bölgenizdeki kan akışını hızlandıran kese uygulaması sayesinde daha genç görünürsünüz.Ölü cilt hücrelerinden kısa süre içinde arınmanıza yardımcı olacak ve yenilenmenize fayda sağlayacaktır.

Kese Yapmanın Zararları Nelerdir?

türk-hamamı-keseKese yapmanın asıl görevi; vücutta biriken ölü deriyi uzaklaştırarak derinin yenilenmesini sağlamak olduğundan dolayı kese yapmanın sağlığa doğrudan hiçbir zararı bulunmamaktadır.Kese yapmanın zararı olmasa bile bazen cildimizin tahriş olmasına sebebiyet verir. Tahriş olmasındaki temel sebep de kesenin uygulanması gerekenden daha farklı bir şekilde uygulanmasıdır.Kese yapacak ya da yaptıracaksanız sade su ile yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Vücut şampuanları, losyonlar ya da kremler ile kese yapımı yanlış bir uygulamadır.Vücudunuzun sabunlarını iyice arındırdıktan sonra keseleme işlemine geçmeniz gerekiyor. Aksi halde vücudunuzda kızarıklıklar ve bazı yaralar meydana çıkabilir. Bu konuya dikkat ederseniz kese yapmak sağlıklıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler