Kil Maskesi Detaylı Bilgi

Kil Maskesi Detaylı Bilgi

Kil Maskesi Nedir

Kil maskesi yapılış olarak bünyesinde çok farklı mineraller bulunan karışımdır. Konu edilen mineraller güzel ve canlı bir cildin ihtiyaç duyduğu onarıcılardır. Cilt bakımından kullanımdan sonra ciltte yumuşama sağlar ve pürüzsüz cilt oluşmasına destek olur. Pürüzsüz cildin sahip olmak için ciltte bulunan ölü hücrelerin ciltten çıkarılması gereklidir. Bu sebepten kil maskesi oldukça önemli ve sık kullanım alanı olan bir maskedir. önemli bir adımdır. Yerinde malzemeler ile,  doğru hazırlanan, temiz ve kaliteli hazırlanakil maskesi karışımı kullanıldığında ciltteki ölü hücreleri temizler ve bu sayede cilt bu ölü hücrelerin yerini yeni, taze ve sağlıklı bir hücre onararak bireye temiz bir cilde sahip olma şansı tanır. Cilt sorunlarını azaltıcı etkisi vardır.

yuze-kil-maskesi-kullanimi

Kil maskeleri genel olarak aktarlarda satılsada malzemeler temin edildiği zaman evde yapmak da mümkündür. Burada belirtmek gerekir ki internetteki bazı maske tarifleri faydasızdır. Bu yüzden kil maskesi ya da farklı bir maske yapmak isteyen bayanlara sitemizden başka sitelerdeki maske tariflerini ciddiye almamalarını tavsiye ediyoruz. CiltBakimSitesi.com olarak daima en doğru bilgiyi siz ziyaretçilerimize vermeyi görev edindik. Eğer evde kil maskesi yapmak yerine hazır alıp uygulamak istersenizbu amaçlı aktarlarda hazır olarak bulunan kil karışımlarından alınarak mineral değeri düşük su yardımıyla maskenin yapılması daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Kozmetik ürünü olarak satılan pek çok kil maskesi olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Kil maskelerinin amacı olan cildi pürüzsüz ve sağlıklı bir hale getirmesi için en önemli etkenlerden biri de kil maskesinin uygulanışı ve sonrasında cilde bakımdır. Kil maskesi yüze sürüldükten sonra bir süre hareketsiz olarak deride kuruması beklenilmesi en doğrusudur. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bu başkalarıyla konuşma, gülme ya da ağlama gibi yüz kaslarını hareket ettiren olaylar maskenin etkisaini azaltır.

KİL MASKESİ NASIL YAPILIR? KİL MASKESİ YAPILIŞI.

Kil maskesinin kullanarak deriyi güzelleştirmek oldukça kolaydır. Renk olarak genellikle yeşil renktedir. Kil maskeleri bu rengini içeriğinde bulunan besleyici minerallerden almaktadır. Kil maskesinin hazırlamak için lazım olacak kil ve minarelleri hazırlayın. Daha sonra malzemeleri seramik bir kapta düşük mineral değerlerine sahip bir su içinde iyice karıştırın. Karıştırmak için kısa bir süre beklemek kil maskesinin etkisini arttırması için önem arzetmektedir. Kil maskesini bir süre dinlendirmek iyi olacaktır. Bu süre en az 30 dakika ile en fazla 1 saat gibi bir süredir ve maskeniz için yeterli olacaktır. Maskenin macunu pürüzsüz olmalıdır. Akışkan bir kıvamda olması gerekir ki bu sayede yüze sürülmesi kolay olsun.

Kil Maskesi Nasıl Sürülür ?

Maskeyi cilde uygulama aşamasına alın kısmının ortasından başlayarak cilde yayarak yapmalısınız. Cilde yaydıktan sonra bir süre beklenerek kurumasını sağlamalısınız.

KİL MASKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Kil maskeleri farklı kullanım alanları vardır. Sadece güzellik ya da doğallık sağlamanın yanı sıra aynı zamanda  kullanan kişilerin cilt sağlığına pozitif etkide bulunur. Özellikle genç kızlarda görülen ve güzelliklerini perdeleyen sivilce, siyah nokta ve aknelerin temizlenmesinde kullanılmaktadır

Kil maskesinin faydaların açıklamaya başladığımızda pürüzsüz bir cildin ile birlikte kil maskeleri vücuttaki kan dolaşımının hızlandırma etkisi olduğunu söylemek gerekir.

Yaşlılığı geciktirici ilaç etkiside olan bu maskeler cildin yaşlanmasına sebebi olan ölü hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu özelliğinin sonucu olarak yaşlılığın cilt üzerindeki etkisini minimum hisseder.

Kil maskelerinin gözenekleri açıcı etkisi de vardır. Ciltte özellikle yüz bölgesindeki gözaltı gözeneklerinde ve diğer gözeneklerde oluşan kir ile dolmasını engeller. Yüzün hava almasını sağlamış olur. Bunu içeriğindeki maddelerin gözenekleri küçültmesine borçludur. Gözeneklerin küçülmesi sayesinde kir birikimi zorlaşır bu sayede ölü hücre oluşumu, akne oluşumu ve siyah nokta oluşumu gibi sorular ile karşılaşmaz ve siyah nokta tedavisine ihtiyaç kalmaz.

KİL MASKESİ Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır ?

Kil maskesinin düzenli alalıklar ile kullanmak cilt bakımı açısından oldukça önemlidir. farklı tavsiyelerle anlatılırken günde iki defa uygulanması gerektiğini savunanlarla beraber haftada tek seferlik bir uygulamanın da cilde yeterli olacağını belirtenler bulunmaktadır. Bu sıklığın ayarlanmasında önemli olan bir diğer etkende maske kullanımı yapan kişilerdir. Kişilerin cilt durumu değişiklik gösterir sivilce, akne, siyah nokta sayısının farklılık göstermesi kil maskesinin uygulanış sıklığında önemli etkenler oluştururlar. Bu etkenlerin yanı sıra genellikle bu maskelerin kullanımı haftada tek sefer olarak sağlanmaktadır. Bu uygulanış sıklığının temel nedeni cildin yorgun düşmemesi ve daha sağlıklı kalabilmesi için ayarlanmaktadır.

KİL MASKESİNİN ZARARI VAR MIDIR?

Sık kulanılmaz ise zararı yoktur ama Kil maskesinin zararları kullanım sıklığının artması sonucu gözlenir. Sık kullanılırsa kil maskesi yüzde

  • Cildin gerilmesi
  • Yüzdeki derinin solması
  • Aşırı Kullanımda Yaşlılık sorunları meydana gelir.

Kil maskesi malzemelerini yada doğrudan maskeyi alırken kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler