Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz

Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz

Son zamanlarda kadın doğum uzmanları tarafınca bazı açıklamalar yapılıyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda hareketsiz bir yaşamın ortasında hayata devam etmek demek; kilo almaya ve hatta obeziteye kadar ilerleyen sorunlara neden oluyor. Bununla da kalmayan sorunlara bir de kısırlık eklenince doğurganlık olasılığında da azalmalar meydana geliyor. Obezitenin doğurganlığı azalttığı kanıtlandı. Bunu üzerine biz de bazı araştırmalar yaptık.

Obezitenin Sonuçları Arasında Kısırlık da Var

Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz 2Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerleyerek kendisine bağımlı hale getirmesi sonucunda hareketsiz bir yaşam sürmeye devam eden birey sayısında aşırı bir artış yaşandı. Bu nedenle de artık obezite kişi sayısı fazlalaştı. Kadın doğum uzmanları sadece kısırlık için değil; aynı zamanda doğurganlığı engellememesi için de kilo verilmesi gerektiğini söylüyor.

Tavsiye yazı:  Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler

Tüp Bebek Konusunda Bile Obeziteler Şansız Oluyor

Hareketsiz yaşamın artması sonucunda kısırlık da artış gösterince birçok anne adayı normal yöntemler yerine tüp bebek gibi alternatif hamilelik yöntemlerini denemeye başladılar. Durum böyle olunca da tüp bebek yapmak isteyenler de arttı. Ancak; yapılan açıklamalara göre; tüp bebek konusunda obezite anne adaylarının şansı da daha az oluyor.

Organik Gıdalar Kısırlığa Birebir

Kilo Vererek Doğurganlığınızı Arttırabilirsiniz 3Anne adayları hamile kalmak için uğraşıyorlar ve başarısız sonuçlar elde ediyorlarsa bu durumda en etkili sonuçlardan bir tanesi organik gıda tüketimi olmaktadır. Organik gıdalar sayesinde fazla kilolar ortadan kalkarken; doğurganlık şansı da artış gösteriyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler