Kiraz Sapının Faydaları

Kiraz Sapının Faydaları

Kiraz sapının faydalarıİlkbahar ayları kapıda ve havalar zaman geçtikçe yavaş yavaş ısınmaya başlayacak. Sıcak havaları ve ilkbahardaki meyve ve sebzeleri hepimiz özledik. Erik, kiraz, böğürtlen, dut gibi meyveler ilkbaharda severek tükettiğimiz meyveler arasındadır. Pırasa, lahana, karnabahar, ıspanak gibi sebzelerden sonra da bamya, bakla da ilkbaharda kolaylıkla ulaşabileceğimiz sebzeler arasındadır. Bu şifası bol sebze ve meyveleri marketlerde, manavlarda ve pazarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Hele ki çocuklar bu şifası bol meyvelerden olan kiraz meyvesine bayılırlar. Hatta birçok kişi çocukluğunda bu leziz meyvesi kulağına küpe şeklinde bile koymuştur. Çocuklar kadar büyükler de bu leziz meyveyi yemeye bayılır. Bu şifalı meyveyi yemeyi çok seviyorsanız bu şifalı meyvenin sapı sayesinde de bir çok şifaya ulaşabilirsiniz. Yediğimiz bir çok meyve gibi bu lezzetli meyvenin de bir sürü yararı bulunmaktadır. Hatta sapını şifalı bitkiler kategorisinde değerlendiriyoruz. Bilinmeyen yönlerine sizler de şaşıracaksınız.

Kiraz Sapı Faydaları Nelerdir?

Kiraz sapının faydaları arasında zayıflamaktan başlayıp idrar yollarını temizlemesine kadar birçok faydalı etkisi bulunur. Özellikle cildine bakmayı seven ve selülitlerden korkan bayanlar için bu şifalı ve leziz meyvenin sapı bulunmaz bir şifa kaynağıdır. Vücuda güç veren kiraz sapları, aynı zamanda vücudu temizler, toksin maddelerden arındırır. Sapı suyu içildiğinde, böbrekleri kum ve taşlardan arındırır, idrar yKirazın faydalarıollarını temizler. Kabızlık ve basur sorununun giderilmesinde yardımcı olması da bu leziz meyvenin sapının  faydaları arasındadır. Regl döneminde sorun yaşayan bayanlar için de şifa kaynağıdır. Regl ağrıları ve bu dönemdeki ruhsal dengesizlikler birçok bayanın korkulu rüyasıdır. Fakat bu şifalı bitkinin sapının faydaları sayesinde bu dönem korkulu rüyanız olmaktan çıkacak.

Kiraz Sapı Suyu Tarifi!

15-20 adet kurutulmuş sapı, 1 bardak su içine atılır. Suyla birlikte kaynayana kadar ocakta tutulur, kaynadıktan sonra 2-3 dk. demlendirilir. Daha sonra soğutulup, süzülerek kalan kiraz sapı suyu içilir. Bu karışım her gün iki kez tekrarlanabilir.

Kiraz Sapı Zayıflatır Mı?

Kiraz sapıBirçok bayanın merak ettiği soru bu şifalı ve lezzetli meyvenin sapı zayıflatır mı? Bu şifalı meyvenin sapı vücut için çok çeşitli faydaları bulunmasına rağmen aynı zamanda zayıflatıcı bir etkiye de sahiptir. Suda kaynatılıp içilmesiyle vücudun toksin maddelerinden kurtulması, üre ve ürik asit maddelerinin vücuttan uzaklaştırılması mümkündür.Üstelik tam da ilkbahar aylarındayız ve bu şifalı meyvenin marketlerde, pazarlarda yerini aldığı dönemdeyiz. İşte bu mevsimde bu şifalı meyveye ulaşmak oldukça kolaydır. Üstelik diğer mevsimlere göre fiyatı da daha ucuzdur. Doğal olarak ağaçta yetişmesi sebebiyle bu mevsimde ucuz ve lezzetli şekilde bu meyveleri bulmak mümkündür.

Zayıflama Etkisi İçin Kiraz Sapı Tarifi!

Ayrıca sapları kullanımıyla vücuttan ödem atılması, idrar yollarının sağlığına kavuşması da olasıdır. Tüm bu etkileri için 15-20 adet kiraz sapı toplanarak kurutulur. Kurutulan sapları 4 bardak su içinde 15 saat kadar bekletilir. Daha sonra suyun içinde yarım saat kaynatılır. Soğutulduktan sonra sapları suyu süzülür ve günde 2 bardak içilir. Haydi hanımlar artık herkes yaz aylarında bu bitkinin sapı sayesinde formda kalabilir.Siz de artık fazla kilolarınızdan yakınmayın. Fazla kilolarınızı dert etmeyin. Zayıflamak istiyorsanız birçok kişi gibi siz de bu şifalı ve leziz meyvenin saplarını kullanabilirsiniz. Birkaç ay sonra ilkbaharı karşılayacağız. İlkbaharda birçok yerde bu şifalı meyveyi bulabilir, satın alabilir ve kiraz sapından faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler