Kırık Tırnak Bakımı Yapımı

Kırık Tırnak Bakımı Yapımı

Gün içerisinde çarpma, yanlış kesme gibi çeşitli nedenlerden ötürü tırnak kırılması olabilmektedir. Tırnaklar çeşitli sebeplerden ötürü zayıf ve kırılgan olabilmektedir. Zaman zaman farkınbda olmadan sert bir zemine çarptığınızda birden makasla kesilmişçesine kırılırlar. Sizlere anlatacağımız bir kaç pratik yöntem ile kırılan tırnağınıza bakım yapabilirsiniz.Bu yazıda kırık tırnak için bakım yapma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Zamansız ve en olmadık yerde kırılan tırnak çok acı verebilir. Bu yüzden hissettiğiniz acıdan kurtulmak kırılan tırnak bakımı yapma son incelikleri bilinmelidir.

Kırık Tırnak bakımı nasıl Yapılmalı?

Bazen tırnak kırıldığında aşırı acı verir. Bu acıyı sonlandırmak için aynı zamanda tırnak güçlendiren tarifler ve kırılan tırnaklara bakım maskeleri ile bakımı yapabilirsiniz. İlk olarak sizlere kırılan tırnağa yapacağınız bir hileden bahsetmek istiyorum.

Kırılan Tırnağa Geçici Bakım Yapmak

Eğer tırnağınız kırılır ise ve hala tırnaktan tam kopmamışsa siz sakın koparmayın. Bu durum ile karşılaşılırsa bir para bandı kullanacağız. Para bandı yöntemi ilk olarak tırnağımızın üzerine yapıştıracağız ve makas ile temizleyip, düzelteceğiz. Para bandını kopartırken makas kullanmanızda öneririz. Diğer türlü tırnağınızı kırabilirsiniz ve acı çekebilirsiniz.

Kırılan Tırnak Bakımı

  • İlk olarak bir koli bandından veya para bandından bir parça kesin. Bu para bandının şeffaf olması çok daha iyi olacaktır. Bunun yerine çok kuvvetli çift taraflı bantlar veya elektrik bantları gibi bantlar kullanmayın.
  • Kestiğiniz bandı tırnağın üstüne yapıştırın. Bandı yapıştırdığınızda tırnak eski halini alacaktır. Bandın kaymasını engellemek için parmağınızın alt tarafına doğru bandı kıvırabilirsiniz.

Kırılan Tırnak Bakımı

  • Ardından bandı tırnak çevrenize uygun bir şekilde kesin. Eğer tırnak koptuğunda sallanır veya yırtılırsa bu yöntem kırılan tırnak bakımı için çok iyi bir hiledir.

Kırılan Tırnak Bakımı 1

Kırılan tırnak bakımı konusunda bir hile olan bu yöntem kesinlikle kalıcı bir yöntem değildir. Anı kurtarmak adına bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Tırnak Güçlendiren Kür Tarifi

Tırnaklarınız bazı nedenlerden dolayı güçsüz ve zayıf olabilir. Ancak bu durum tırnaklarınızı güçlendiremezsiniz anlamına gelmez. Sizlere tırnak güçlendirmek için harika bir kür paylaşmak istiyoruz. Bu kür ile tırnaklarınızı güçlendirirken kırılan tırnak bakımı da yapmış olacaksınız.

Tırnaklarınızı güçlendirecek kür tarifini hazırlayabilmek için öncelikle aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Hint yağını, aktarlardan alabilirsiniz.

Gerekeli Malmzeleler;

  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı Hint yağı

Hazırlama Süreci: Uygun bir kase içerisine Hint yağını ve limon suyunu ekleyip bir çay kaşığı ile karıştırın. Bu karışım içerisine tırnaklarınızı batırın ve 5 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda tırnaklarınızı temizleyebilirsiniz. Bu kürü haftanın her günü yapabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içerisinde tırnaklarınız güçlenecek, kalınlaşacak ve daha sağlam olacaktır. Aynı zamanda bu kür tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına da yardımcı olacaktır.

Kırılan Tırnak Bakımı

Bu kür diğer tırnak kürüne göre daha yoğun ve hazırlanışı biraz daha zordur. Bunun nedeni içerdiği malzemelerdendir. Aşağıdaki malzemeleri aktarlardan temin edebilirsiniz. İşte kırılan tırnak bakımı kürü için malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı menekşe yağı
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • Yarım limon

Hazırlama Süreci: Yukarıdaki tüm malzemeleri uygun bir kase içerisinde karıştırın. Karışıma tırnaklarınızı batırıp 10 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda tırnaklarınızı yıkayın. Haftada 2 defa uygulayabileceğiniz bu kür sayesinde kırılan tırnaklarınız çok seri bir şekilde onarılacak ve tamir olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler