Kırışıklık Azaltan Yiyecekler

Kırışıklık Azaltan Yiyecekler

Yaşın ilerlemesiyle birlikte, ciltte kırışıklıklar belirlemeye başlar. Cilt yapılarına göre, kimilerinin cildi erken kırışır, kimilerinin cildi ise geç kırışır. Eğer yediklerinize dikkat edip, cildinizi de dıştan koruduğunuz takdirde, kırışıklık problemi ile mücadele etmek zorunda kalmazsınız.

Sizleri, kırışıklık azaltan yiyecekler hakkında bilgilendirmek istiyorum. Bu yiyecekleri hayatınıza kattığınızda, daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız mümkün.

Yağ

Yağ seçimi cilt sağlığı için son derece önemli bir etkendir. Doğal sızma zeytinyağı cildi besleyip korurken, Kalitesiz sıvı yağlar ve margarin, cilt için zararlıdır.

Yeşil Çay

Günde iki fincan yeşil çay sizin sağlığınızı korurken, aynı zamanda cildinizi de güzelleştirmekte. Bu çayı fazla tükettiğiniz takdirde uykusuzluk problemi oluşabilir. O nedenle, gün içinde iki fincandan daha fazla içmeyin.

Karbonhidrat

Karbonhidrat tüketimine çok dikkat etmelisiniz. Aşırı miktarda alınan; makarna, pilav, ekmek, hamur işleri, şeker, sizin sağlığınız bozduğu gibi, erken yaşlanmanıza da sebep olmaktadır.

A Vitamini

A vitamini cilt hücrelerini yenileyerek, daha sağlıklı bir cilt yapısının ortaya çıkmasını sağlar. Turuncu ve yeşil renkli sebzeler tüketerek A vitaminini elde edebilirsiniz.

Meyveler

Cildinizin güzelliği için son derece önemli olan meyveleri hayatınıza dâhil etmelisiniz. Bu meyvelere örnek vermek gerekirse; yeşil elma, kiraz, avakado, portakal, vişne, kavun, şeftali, armut, greyfurt, erik, kayısı.

Soya Fasulyesi

Soya fasulyesinin içerisinde bulunan bitkisel östrojen, cildiniz daha gergin ve canlı olmasını sağlar. Birçok kremin içeriğinde soya fasulyesi bulunduğunu sizlere söylemek isterim.

Omega-3

Hem cilt sağlığı hem de genel sağlık için, omga-3 oldukça önemlidir. Uskumru, somon ve ton balığında yüksek oranda omga-3 bulunur. Bunun dışında, ceviz, fındık, badem, yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller de(kuru fasulye, nohut…) omga-3 ihtiva eder.

Protein

Protein vücut için oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Proteinsiz bir vücut bozulmaya başlar. Haliyle bu durumdan ciltte etkilenir. Cildin proteinsiz kalması karşısında ilk verdiği reaksiyon, kırışmaktır. Bu nedenle, kaliteli proteinleri( hindi, balık, tavuk) hayatınıza dâhil edin.

Sağlıklı olmanın yanında, güzel bir cilde de sahip olmak istiyorsanız, kırışıklık azaltan yiyecekler sizin de menünüzde bulunsun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler