Kırışıklık İçin Harika İki Maske Tarifi

Kırışıklık İçin Harika İki Maske Tarifi

  1. Kırışıklar için bal ve yumurta maskesi;

Her yaş grubuna hitap eden bu maske düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Ve bu şekilde etkili ve kalıcı çözüme kavuşulabilir.  Gerekli malzemeler; Bir adet yumurta sarısı İki yemek kaşığı çiçek balı Uygulanışı; Yumurta akını ve çiçek balını cam bir kapta iyice karıştırın.  Karışımı yüzünüze yedirerek sürün ve yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Bu maskeyi önlemeden önce gözeneklerin açılması ve cildin gevşeyip maskenin içerilere daha iyi nüfuz emesi için öncesinde yüz buharı yapmanızda fayda olacaktır. Yüz buharının nasıl yapıldığı konusunda detaylı bilgi daha önceki yazılarımızda mevcuttur. bu maskeyi haftada iki defa tekrarlayın . her seferinde yüz maskesi uygulamak mümkün olmayabilir. Haftada bir defa en azından 15 günde bir defa birlikte uygulamanızda fayda olacaktır.

  1. Kırışıklıklar için atom maskesi;

Atom olarak adlandırdığımız bu maskenin ismi içeriğinde bulunan bileşenlerin zenginliği ve etkisinin harika oluşundandır. Gerekli malzemeler; Üç kaşık kaymak, Bir adet elma, Bir kaşık bal, Bir kaşık zeytinyağı, Uygulanışı ve hazırlanışı; Elinizdeki tüm malzemeler cam bir kapta mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün ve üzerini de bir bezle kapatın. Bu şekilde yaklaşık 10 dakika bekleyin. Daha sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu karışım sayesinde cildiniz nemlenir, yumuşar ve elastikiyet kazanır. Ayrıca elma cildinizin diri kalmasını da sağlar. Cilt kırışıklıkları ya da kaz ayakları olarak adlandırılan cilt problemleri konusunda yanlış algılar hâsıl olmuştur. Sadece yaşlılarda ya da yaşlanmanın doğal bir seleksiyonu( neticesi) olarak düşünülen bu problem çok genç yaşlarda da görülmektedir. Mimik zenginliği ve güleç insanlarda çok sık görülen bu durum yanak ve burun arasında kırışıklık ve göz çevresinde kaz ayakları olarak her dönemde olabilir. Düzenli bakım ve soğuk su ile cildin yıkanması da bu maskeler yanında uygulanması gereken yöntemlerdendir. Soğuk cildi gerginleştirir ve elastikiyetinin korunması sağlar. bunun yanı sıra cildinize gözeneklerin açılması ve rahatlatılması için yapacağınız maskelerde cildin beslenmesini sağlayacak ve sağlıklı ve canlı cildinizin sürekliliği korunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler