Kırışıklık İçin Hemoroid Kremi İşe Yarar mı?

Kırışıklık İçin Hemoroid Kremi İşe Yarar mı?

Kırışıklık İçin Hemoroid Kremi İşe Yarar mı?

Kırışıklık İçin Hemoroid Kremi İşe Yarar mı?

Kırışıklıklar için hemoroid (basur) kremi kullanımı bir yönden “şehir efsanesi” olarak kabul edilebilir. Çünkü genel olarak hemoroid kreminin kırışıklık görünümünü “mucizevi” şekilde azalttığı gibi söylentiler dolaşır ama hiç bir güzellik uzmanından bunun doğru veya yanlış olduğuna dair bir cümle duymak mümkün değildir. Bir ara bazı ünlülerin kırışıklıklar için hemoroid kremi kullandığı ile ilgili haberler çıkmıştı ama bu haberlerin ne kadar doğru olduğu pek belli değil. Kısacası çeşitli kaynaklarda, güzellik ve bakım sitelerinde yer alan makalelere göre hemoroid kremi kırışıklık görünümünü azaltmıyor ve aksine cildi incelttiği için uzun dönemde kırışıklıkları arttırıyor.

Kırışıklıklar ve Hemoroid Kremi

Hemoroid kremlerinin ana amacı kan damarlarını küçültmek ve hemoroid oluşan bölgede oluşan şişliği hafifletmektir. Kırışıklıklar için kullanımına gelince; hemoroid kremleri kortizol içerir ve kortizolun cildi incelten etkisi vardır.Kırışıklıkların en sık görüldüğü göz çevresinde bulunan deri zaten ince ve hassas olduğu için hemoroid kremi kullanmak cildin daha da incelmesine neden olabilir. Kortizol içeren kremlerin yüz bölgesinde kullanılmasının bir diğer olumsuz etkisi ise cildin güneş hassasiyetini arttırması ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korumasız bırakmasıdır.Bazı magazin haberlerinde hemoroid kreminin göz altında oluşan şişliğe iyi geldiği söyleniyor. Bu “kısmen” doğru bir bilgi çünkü krem göz altı şişliğini geçici olarak hafifletebilir ancak güneş hassasiyeti nedeniyle göz altında görülen morlukları şiddetlendirebilir. Bu bölgede bulunan cildi incelterek kırışmaya yatkın hale getirmesi de cabası.Sonuç olarak hemoroid kremini yüzünüzde kullanmak kırışıklıkları azaltmak için iyi bir fikir değil. Kırışıkla elbet bir gün oluşacak ve bundan tamamen korunmak mümkün değil.Ancak cildinizi güneşe karşı koruyarak, yeterli miktarda su içerek, beslenmenize özen gösterip cildiniz için gereken vitamin ve mineralleri alarak kırışıklık oluşumunu geciktirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler