Kırışıklık için maske tarifi

Kırışıklık için maske tarifi

Yaşlanmak kadınların en büyük korkusudur. Bazı insanlar çok yaşlanmasada çevrenizde görürsünüz. Orta yaş grubuna giren bayanlarda bile kırışıklık olabilir. Kırışıklıkları gidermek için günümüzde bir çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Bu kozmetik ürünler her cebe uygun ürünler olabilir. Ancak hiç biri doğal değildir ve içerisinde muhakkak kimyasal maddeler barındırır. Bizde sizlere doğal yollardan kırışıklık için maske tariflerini paylaşalım dedik.

Kırışıklık için maske tarifi

  • 10-15 adet çilek
  • 1 çay bardağı gül suyu

Kırışıklık için maskenin hazırlanışı : Önce çileklerimizi iyicene ezip suyunu ayrı bir bardağa veya kaba süzüyoruz. Süzdüğümüz çilek suyu ve gül suyunu karıştırıp, boyun bölgemiz dahil olmak üzere güzelce kompres yaparak sürüyoruz. Çilek maskesini yaklaşık olarak 1 saat kadar yüzünüzde tutmanız gerekiyor. 1 saat geçtikten sonra mümkünse yüzünüzü yıkayacağınız suyun içerisine 1 kaşık karbonat atarak yüzünüzü yıkayın. Çileğin kırışıklığa faydaları : Çileğin içinde bolca B, C ve K vitaminlerinin yanı sıra demir ve fosfor’da bulunur. Cildinizin daha pürüzsüz olmasını ve cildinizi yaşlandırmayı geciktirerek, cildinizin genç ve güzel olmasını sağlar.Gül suyunun kırışıklığa faydaları : Gül banyosundan belki bilirsiniz. Gül suyu cildinizin yaşlanmasını önler. Cildinizi sıkılaştırır.Gül suyu aynı zamanda yatmadan önce göz altı torbalarınıza sürdüğünüzde morlukları alıcı etkileri de bulunmaktadır.Cildinizde bulunan kırışıklıkları yukarıda maskeleri hazırlayıp , uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde cildinizde bulunan kırışıklıklardan kurtulacak ve harika bir cilde sahip olabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler