Kırışıklıklar İçin Civan Perçemi Maskesi

Kırışıklıklar İçin Civan Perçemi Maskesi

Kadınların en rahatsız olduğu konulardan biride erken meydana çıkan kırışıklıklardır. Özellikle erken yaşlardan itibaren başlayan kırışıklıkların önlenmesi için düzenli olarak maske kullanılmasından fayda vardır. Özellikle kırışıkların giderilmesinde çok etkili bir bitki vardır. Herkesin ismen çok yakından tanıdığı ancak yararlarından pek haberdar olmadığı bu bitkinin adı Civan Perçemidir.

Civan Perçemi Nedir?

Civan Perçemi, birleşikgiller ailesinden olan bir bitki türüdür. Yaşam alanları genellikle yol kenarlarındadır. Yaz bitkisidir. civan-percemiCivan Perçemi bitkisini bazen beyaz bazense pembe çiçekli renklerde görebilmekteyiz. Bitki tohumla çoğalmaktadır. Sağlığa pek çok yararı bulunmaktadır. Bu yüzden tam bir şifa kaynağıdır.

Güzelliğine düşkün kadınların güzellik maskelerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Civan Perçemi bitkisi cilt üzerinde etkili olan otlar arasındadır. Bunun nedeni iyileştirici, onarıcı ve akne giderici özellikte bir bitki olmasıdır. Peki, kırışıklıklarımı Civan Perçemi ile nasıl gideririm diyen güzelliğine düşkün bayanlarımıza küçük bir güzellik sırrı verelim. Gelin hep birlikte kırışık giderici maske nasıl hazırlanır görelim.

Kırışık Yok Edici Civan Perçemi Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • Bir tutam Civan Perçemi
  • Civan Perçemi bitkisini kaynatmak için su
  • Yarım fincan limon suyu
  • 1 çorba kaşığı Zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı süzme bal
  • Yumurta sarısı
  • Yulaf unu
  • ve Gül suyu

Hazırlanışı

Öncelikle şunu belirtelim Civan Perçemi bitkisini kurutulmuş ot olarak aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Tüm malzemeleriniz tamam olduğunda ilk olarak Civan Perçemini hazırlayalım. Temiz suyumuzu bir cezveye alalım. İçerisine bir tutam Civan Perçemi koyarak güzelce kaynatalım. Su iyice kaynadıktan sonra güzelce süzüp soğutmaya bırakalım.

Kaynayan Civan Perçemlerini otlarını atmıyoruz iyice ezerek suyun içerisine kullanmak üzere püre haline getiriyoruz. Karışımda kullanacağımız yumurta sarısını güzelce çırpın. Sonra küçük bir kap içerisinde sırasıyla zeytinyağını, süzme balımızı, yarım fincan limonumuzu, çırpılmış yumurtamızı iyice çırpıyoruz.

Daha önceden hazırladığımız soğutulmuş Civan Perçemi çayımızdan bir fincan hazırladığımız karışıma ekliyoruz. Son olarak yüze sürülebilecek maske kıvamına gelene kadar için yulaf unu katıyoruz. Maskemiz hazır, göz çevrenize sürmeden cildinize masaj yardımıyla iyice yayarak sürün. Maskenizi yüzünüzde 1 saat tutun ve gül suyu ile temizleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler