Kırmızı Sivilce İzleri Yoketme Yöntemleri

Kırmızı Sivilce İzleri Yoketme Yöntemleri

Sivilce kuruyup kaybolduktan sonra ortaya çıkan kırmızı sivilce lekeleri estetik olarak görüntüyü olumsuz etkiler. Çoğunlukla sivilcenin patlatılması veya sivilcelerin sıkılmasından sonra ortaya çıkar. Bazen kendi kendine de kaybolarak iyileştiği görülebilmektedir kırmızı sivilce lekelerinin.

sivilce-izlerine-cozumler

Sık karşılaşılmasının sebebi cilt de oluşan sivilcelerin sıkılarak patlatılmasıdır. Bu yüzden özellikle ergenlik çağındaki kız ve erkeklerde sıkça görülür. Kırmızı sivilce izlerinin oluşmamasını istiyorsanız sivilce çıktığı zaman özellikle kanlı yapıda bulunanlarının patlatmayınız

Not: Uzun süreler boyunca cilt üzerinde kalan kırmızı lekeler bazı lekelerin de cilt üzerinde kalıcı olmasına sebep olabilmektedir.

kirmizi-sivilce-izi-yok-etme

Resimde de gördüğünüz lekeler, cildi daha beyaz tenli bireylerin cilt yapılarında daha sıklıkla görülebilmekte ve belirgin olmaktadır. Bu tip dikkat çekici kırmızı sivilce izleri için belirtmemiz gereken önemli husus tehlikeli durumlara zemin hazırlayabileceği, cilt kanseri gibi büyük tehlikeler oluşturacak hastalıklara da yol açabildiği olmasıdır.

Yağlı Cilt Tipine Sahip Olanlar Dikkat

Yağlı bir cilt yapısına sahip kadın ve erkeklerin yaşadığı kırmızı sivilce problemi, cilt bakımına önem verildiğinde ve kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabı iyice araştırıldığında yapılacak müdahaleler eksiksiz yerine getirilmesiyle birlikte bu tip problemlerle uzun süreli uğraşılmasına gerek kalmamaktadır.

kirmizi-sivilce-lekelerine-cozumler

Kırmızı sivilce izlerine kesin çözüm olarak önerilen çözüm yolları genellikle cilt yapısına uygun olarak kullanılabilecek doğal ve bitkisel ürünlerin cilde uygulanması olarak gösterilmektedir.

Ciltteki kırmızı sivilce izleri nasıl geçer sorusunun ana cevabı, cildin ihtiyaç duyduğu yağ oranını sağlayıp aşırı yağlanma yaratacak kriterlerden uzak durmak ve her daim cildin ihtiyacı olan su ve nem dengesini metabolizmada sabit tutabilmektir.

sivilce-izleri-nasil-gecer

uygulayabilecekleri kolaylıkta olmakta ve kısa zamanda çözüm almaya odaklı doğal malzemelerden oluşturulabilmektedir.

Kırmızı sivilce izleri nasıl Yokedilir?

Yazımızın burdan sonrasında tedavi yöntemlerini izah edeceğiz. Kırmızı sivilce izi nasıl geçer sorusunun yanıtı olarak uygulanan aşamalarda, sivilce izleri nasıl geçer doğal çözüm olarak araştıran kişilerin karşısına pek çok yöntem anlatımı çıkmaktadır.

ergenlerin-sivilce-problemi

Burada önemli olan kişinin kendi cildini iyi tanıması ve doğal çözüme yönelik olarak doğru malzemeleri seçebilmeyi başarabilmesidir. Yüzdeki kırmızı sivilce izleri nasıl geçer sorusunun cevabı şu şekillerde verilebilmektedir;

Yoğurt Uygulaması

yetiskinlerde-akne-problemi

Yoğurt besininin içeriğinde bulunan laktik asit, ciltle temas ettiğinde beyazlatıcı bir etki yaratmaktadır. Bunun yanında sivilcelerin yüz bölgesinde yarattığı tahriş durumlarını da ortadan kaldırarak kızarıkların yok olmasına da yardımcı olmaktadır.

Doğal ve kaymaksız bir yoğurdu, yüzünüze yetecek miktarda bir kaba koyduktan sonra tüm malzemeyi yüzünüzü kaplayacak şekilde cildinize sürmeniz gerekmektedir. Yoğurdu on beş dakika cildinizde beklettikten sonra bol suyla durulamanız yeterlidir.

ergen-kizlarin-sivilce-problemi

Eğer ki cildinizde yoğurdun etkisini arttırmak istiyorsanız içerisine limon ve yulaf da ekleyerek daha etkili ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayabildiğiniz bilinmektedir. Bir tatlı kaşığı miktarındaki yulaf ezmesini ve beş damla miktarında limon suyunu aynı miktardaki yoğurdun içine karıştırıp aynı uygulamayı yapmanız da etkili bir çözüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Limon Uygulaması

İçeriğindeki asidik yapı ve C vitamini sayesinde cilt lekelerinin ortadan kalmasını sağlayan limon aynı zamanda cildi beyazlatabilmekte ve sivilce lekelenmelerinin kısa sürece yok edilmesine yardımcı olmaktadır.

sivilce-problemlerine-kesin-cozum

Bir pamuk yardımıyla kırmızı sivilce lekelerinin üzerine sürdüğünüz limon suyunu kuruyana kadar bu kırmızılığın üzerinde bekletmeniz ve işlem bitince durulamanız yeterli olmaktadır.

Karbonat Uygulaması

Karbonat malzemesini cildinize uyguladığınızda arındırıcı etkisi sayesinde kırmızı sivilce lekelerinde gözle görülür bir azalma olacağı bilinmektedir. Bunun için iki tatlı kaşığı miktarındaki suyla bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırarak hamur haline getirdikten sonra bu malzemeyi cildinize iki dakika boyunca masaj yaparak uygulamanız ve ardından yüzünüzü durulamanız yeterli olmaktadır.

Yukarıda anlattığımız bu 3 yöntem ile sizde kırmızı cilt lekesi problemini yenecek ve güzel ve dikkat çekici bir cilde kavuşabileceksiniz. Tevrübelerinizi hemen aşağıda yorum olarak yazarsanız bu konuda merak edenler için oldukça faydalı bir  konu olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler