Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Kirpiklerinizin zaman içerisinde dökülmesinden şikayet ediyorsanız ya da sizde uzun ve sık kirpiklere sahip olmak istiyorsanız sizlerde birkaç yöntem ile güzel kirpiklere kavuşabilirsiniz. Evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal yollarla kirpik uzatma gür ve uzun kirpiklerinizin olmasına yardımcı olacaktır. Yalnız bu uygulama sırasında düzenli ve sabırlı olunması gerekmektedir. Çünkü kirpiklerin uzaması biraz zaman alabilmektedir.

Sağlıklı Beslenmenin Kirpiklere Etkisi

Tırnakların ve saçın uzaması nasıl beslenmeye bağlı orantılıysa kirpiklerin uzaması da aynı şekilde sağlıklı beslenmeye bağlıdır. Eğer kirpiklerinizin uzamasını ve gürleşmesini istiyorsanız ilk başta dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösteriniz.

Kirpiklerinize Yağ Kullanın

Herkes yağların mucizevi etkilerini bilmektedir. O halde bu yağları neden kirpiklerimize uygulamıyoruz? Kirpikleri uzatan ve gürleştiren başta zeytinyağı ile hint yağını gece yatmadan önce pamuk ile kirpiklerinize sürünüz. Düzenli olarak bu yağları kirpiklerinize sürerseniz kirpikleriniz harika bir görünüme kavuşacaktır.

Makyajlı uyumayınız

Sadece kirpik sağlığı açısından değil cilt sağlığı açısından da makyajlı olarak uyumanız sakıncalıdır. Özellikle kirpiklere sürülen rimel kirpiklerde kaldığı müddetçe kirpiklerinizi dökmeye ve seyreltmeye başlayacaktır. Bunun için muhakkak yatmadan önce ılık su ile cildinizi ve göz kapaklarınızı iyice temizleyiniz.

Kirpikler İçin E vitamini

Kirpiklerinizi uzatmanızın ve gürleştirmenizin en etkili yolu E vitaminidir. Uzmanlarında kirpik sağlığı için özellikle önerdiği E vitaminini eczanelerden alabilirsiniz. Ucunda pamuk olan çubuklarla da E vitaminini kirpiklerinize gece yatmadan önce sürebilirsiniz.

Kirpik Diplerine Masaj

Masaj her derde dava olmaktadır. Çünkü kan dolaşımını harekete geçirmektedir. Tabi bizim burada ki masaj yapılacak yer kirpik uçlarına olacaktır. Nasıl saç diplerine uygulanan masaj saçlarınızın daha hızlı uzamasına yol açıyorsa, kirpik uçlarına yapılan masajda kirpikleri hızlı uzatma yönünden etkili olmaktadır. Masaj yaparken vazelin kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Vazelin kirpiklerinizi hem nemlendirecek hem de uzatacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler