Kış Ayları İçin Pratik Saç Bakımı Önerileri

Kış Ayları İçin Pratik Saç Bakımı Önerileri

Kış Ayları İçin Pratik Saç Bakımı Önerileri

Güzel görünmek hepimizin en büyük arzularından biri, hepimiz modayı takip etmeye çalışıyoruz. Saçlarımız ise stillerimizin en önemli parçalarından biri, son yıllarda değişen saç stili modaları ise güzel görünüşlerin anahtarı. Saç modasını yakından takip etmek ve tarzımızın bütünlüğünü sağlamak için saçlarımıza bir sürü kimyasal ve ısıl işlem uyguluyoruz. Yıpranan saçlara bakım yapılması, güzelliğe ulaşmaya çalışırken zarar gören saçların kendilerine gelmeleri için en önemli adım. Özellikle kış aylarında saçlara yapılan bakımlar gerçekten saçlarınızın korunması ve parlaklığını kaybetmemesi için gerekli. Yaz aylarında deniz suyunun ve güneşin etkisi ile yıpranan saçları eski haline döndürmek için de kış aylarında yapılan bakım çok önemli. Soğuk havanın kurutucu etkisi ile sertleşen saç tellerinin yumuşaklığını kaybetmemesi için düzenli aralıklar ile evde çok rahat şekilde uygulanabileceğiniz bakım yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz saç bakımlar ile fazla para harcamadan ve zaman kaybı yaşamadan oldukça parlak ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

Örneğin, kuruyan saçlarınız için nemlendirici bir saç bakım maskesini kolayca saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu güzel ve faydalı maske için ihtiyacınız olan şeyler ise sadece zeytinyağı ve limon.

Kuru Saçlar için Nemlendirici Maske

Gerekli Malzemeler

  • 1/2 su bardağı zeytinyağı
  • 15 damla limon suyu

Yarım su bardağı zeytinyağına 10-15 damlar limon suyu ekleyerek maskenizi hazırladınız bile. Dipten saç uçlarınıza doğru hazırladığınız karışımı uygulayın ve 25-30 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. İşte saç bakımınızı gerçekleştirdiniz, belirli aralık ile bu pratik yöntemi uygulayarak istediğiniz yumuşaklıktaki saçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Sac Bakimi yapan guzel bayanSaçlarınız yağ oranından şikâyetçi iseniz ise bu önerimizi uygulamanızı öneririz. Yağlı saçlar zorlu bir saç tipidir fakat onlarında kış aylarında ihtiyaç duyduğu nemi almaları gerekmektedir. Uygulayacağınız bu pratik yöntem ile saçlarınızın yağ oranını azaltırken aynı anda ihtiyaç duydukları nem miktarına kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. Bu saç bakımı yöntemi için ise ihtiyaç duyulan malzemeler sadece su ve elma sirkesi. Bu kadar masrafsız bir bakımın etkilerine gerçekten şaşıracaksınız.

Nemlendirici Etkili Saç Masajı

Bu masaj sayesinde sağlıklı bir şekilde saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Bu yöntemi kullnarak saç bakımı yapmak oldukça kolaydır.

Gerekli Malzemeler

  • Yarın Bardak Su
  • Yarım Bardak Elma Sirkesi

Yarım su bardağı su ve yarım su bardağı elma sirkesini karıştırarak hazırladığımız karışımı saçlarımıza dipten uçlara kadar masaj yaparak uyguladığımızda ardından yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık su ile duruladığımızda bakımımız sona ermiş oluyor. Önemli olan noktalardan biri ise bu bakımı belirli aralıklar ile uygulamayı sürekli hale getirmek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.