Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları

Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları

Kış Aylarında Cildinizi Daha Canlı ve Sağlıklı Tutmanın İpuçları

Sert ve soğuk geçen kış ayları cildimizi tehdit eden en büyük unsurdur. Yazın cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için uğraşmaktayız ancak kışın ise tam tersi havanın soğukluğundan cildimizi korumamız gerekmekte. Cilt kış aylarında güzelliğini koruyabilmesi için özel bir bakım gerektirir. Kış cilt bakımı güzelliğinizi koruyup daha da canlandıracağı gibi cilt sağlık problemlerinin giderilmesinde de sizlere yardımcı olacaktır. Kış cilt bakımı için özel güzellik merkezlerini tercih edebileceğiniz gibi işyerinde, evde veya herhangi bir yerde de önereceğimiz bakımları yapabilmeniz mümkün.Kış Cilt Bakımı

Kış Aylarında Cildinizi Sürekli Nemli Tutun

Soğuğa doğrudan maruz kalan el, yüz ve vücut hızlı bir şekilde nem kaybeder. Ciltte gelişen nem kaybı; El, yüz ve vücudunuzun diğer bölgelerinde çatlamalara ve kavlamalara yol açmaktadır. Ciltte gerçekleşen kavlamalar ve çatlamalar önlenmeyerek ilerlediği zaman soyulma ve ciltte döküntü durumları görülebilir. Hatta sık sık tekrar eden bu problemler sonucu egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarınıda beraberinde getirebilmektedir. Bu yüzden kış aylarında cilt bakımı oldukça önemlidir, cildinizi sürekli nemli tutmanız cildinizin canlılığını artıracak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızıda sağlayacaktır.

  • Sabah, akşam, evde veya mümkünse işyerinizde ellerinize sürekli nemlendirici krem ile masaj uygulayın.
  • Dudaklarınızda çatlaklar oluşmaması ve soğuktan etkilenmemesi için güvendiğiniz markaların balm ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  • Yağ bazlı gece kremlerini tercih edebilirsiniz.
  • Badem yağı, avakado yağı v.b. cilde iyi gelen yağları tercih edebilirsiniz. Kullanım sıklığına dair bir bilgi edinebilmeniz için kesinlikle cildiye uzmanına danışmanızı önermekteyiz.

Kış Bakımlarınızı Banyo Ürünleriyle Tamamlayın!

Kış aylarında cilt ve vücut bakımı uygulamalarınızı kolaylaştıracak kozmetik ürünlerini banyolarınızda tercih edebilirsiniz. Özellikle son günlerde bayanlar tarafından sıklıkla dile getirilen ve tercih edilen duş jelleri kış bakımınızı kolaylaştıracağı gibi cilt sağlığınızıda olumlu yönde etkilemektedir. Kış aylarında gerilen vücudunuza fazla baskı uygulamadan duş almanız cildinizin tahriş olmasını engeller.Duş alırken sıcak suda yıkanmayı seviyorsanız kış aylarında otomatik olarak bu isteğiniz tavan yapacaktır. Ancak bu durumun sakıncalı olduğunu belirtmek isteriz. Belirli bir ısının üzerinde duş almanız lipit (yağ) bariyerlerini kırarak cildinizin daha az nemli kalmasını sağlamaktadır. Bu duruma dikkat ederek kış aylarında cildinizi biraz daha fazla koruyabilmeniz mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler