Kısa saçlara öneriler ve Kısa saç için bakım önerileri

Kısa saçlara öneriler ve Kısa saç için bakım önerileri

Kısa saç kesimi , tüm formların dışına çıkıp, geçmişten beri süre gelen ” Kadın uzun saçlı olmalıdır.” söylemini bir kenara iten kadınların bir nevi cesaretinin simgesidir. Kısa saçlı kadınlar, saçlarına uygulayacakları çok basit dokunuşlar ile gayet hoş bir görünüme sahip olabilirler. Kısa saç daha az bakım gerektirmez, uzun saçlara sahip olan kadınlar nasıl ki saç bakımlarına önem veriyorsa kısa saçlara sahip kadınlar da saç bakımlarına önem vermelidir. Bu, saçın uzun veya kısa olması ile ilişkili değil sizin kendinizi saçlarınız bakımlıyken nasıl iyi hissettiğiniz ile ilişkilidir. Kısa saç modelleri genelde oval ve üçgen yüzlü kadınların tercihidir. Bunun dışında, yüz şekli biraz daha geniş olan kadınlar da daha çok küt veya bob saç modellerini tercih etmektedir.Kısa saçlı kadınlar için bakım önerileriKısa saçın bakımı da uzun saçın bakımı kadar önemlidir. Boya kullanmak her iki saç kesiminde de saçlarınızı yıpratır. Ancak, kısa saçlarda direkt olarak saçın dip kısmına etki ettiği için uzun saça nispeten saçlarınızı daha çok yıpratabilmektedir. Aynı şekilde kısa saçlı kadınların saç bakımlarını doğru bir şekilde yapabilmeleri için aşırı jöle kullanımından da kaçınmaları gerekir. Aksi takdirde aşırı jöle ve boya kullanımı saç diplerini güçsüzleştirerek, saçlarınızın dayanıklılığını azaltıp daha çabuk dökülmelerine sebep olur.Kısa saçlı kadınların günlük hayatta saçlarını çeşitli şekillerde nasıl kullanabilecekleri konusunda endişe duymamaları gerekir. Saçlarınıza farklı şekiller verebilirsiniz.Güne Fark Yaratarak Başlamak: Kısa Saçlar İçin AlternatiflerHer gün aynı saç modelini kullanmak bir süre sonra kendinizi olumsuz duygular içerisinde bulmanıza sebep olabilir. Saçlarınız kısa ve yeniliğe mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kısa saçlara sahip olan bayanlar aşağıda yazan, evde kolayca uygulayabilecekleri alternatif önerileri dikkate alabilirler.Kısa saç modelleri arasında ayrı bir havaya sahip olan “pixie” modelini deneyebilirsiniz. Kendine özgü kesimi ile saçlarınıza şekil verme derdini ortadan kaldıran bir modeldir

  • Kısa Saçlarınızı biraz jöle kullanarak dikleştirebilir ve kendinize özgü bir stil yaratıp güne başlayabilirsiniz. Güzel ve bakımlı saçlar, gün boyu hoş bir hava içerisinde olmanızı sağlayacaktır.
  •  Alnı geniş olan kadınlar saçlarının ön kısmını öne doğru tarayabilir ya da küçük bir kahkül keserek/kestirerek de rahatça kullanabilirler. Düzgün kesilmiş bir kahkül kısa saçlarınıza çok yakışacaktır.
  •  Genellikle uzun saç modellerinde gördüğümüz “hair wrap”, kısa saç modellerine de kolayca uygulanabilir. Saçınızın arka tarafından ya da yan tarafından bir tutam uzun bırakmanız yeterlidir. Renkli ipler ile saçınızın uzun bıraktığınız kısmını sararak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.
  •  Kısa saçlı kadınlar için bir başka alternatif ise saçlarınızı fön çekerek kullanmaktır. Fön, aşırı kullanımlarda saçlarınızı büyük oranda yıpratabilir. Ancak her gün düzenli olarak yıkadığınız saçlarınızda ara ara fön kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı Doğal Yollar ile Güçlendirin: Kısa uzunluktaki saçlar için Zeytinyağı KürüZeytinyağı içerisinde bulunan birçok vitamin (başta E,A,D,K vitaminleri) ile saçlarınızın besleyeciliğini ve dayanıklılığını arttırmada en doğal çözümlerden biridir. Saçlarınızın dayanıklılığını arttıran zeytinyağı, gereç saç uçlarına gerekse saç diplerine uygulandığında kepeği önler, hücrelerinizi yenileyerek de hem saçlarınızın dökülmesini engeller hem de daha dayanıklı saçlara sahip olmanıza olanak sağlar. Zeytinyağını saçlara gayet kolay bir şekilde uygulanabilir.

  • Zeytinyağını ılık veya soğuk kullanmak sizin tercihinize kalıyor. Eğer ılık kullanacaksanız bir tencerede kullanacağınız kadar zeytinyağını 30 saniye ısıtmanız yeterlidir.
  • Isıtarak ya da ısıtmadan kullanacağınız zeytinyağını bir kaseye alarak, parmak uçlarınızı kaseye batırıp dairesel hareketler çizerek yani masaj yapar gibi saç diplerinize uygulamaya başlayın. Zeytinyağı ile uygulanan masaj, öncelikle saç diplerinizi yumuşatır ve kan dolaşımını arttırarak saçlarınızın güçlenmesini sağlar.
  •  Diplere masaj ile uyguladığınız zeytinyağını, saçınızın uçlarına doğru masaj yaparak devam edin. Bu işlemi 15 dakika boyunca devam ettirdikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Kısa saç  kesim önerileri ve modeller

Kısa saç için bakım önerileri ile ilgili yeterli bilgi verdiğimize göre biraz da saç modelleri ile ilgili resim paylaşarak  kesim yaptırmayı düşünen bayan arkadaşlara fikir vermek istiyorum

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler