Kızlarda ve Erkeklerde Ergenlik Belirtileri

Kızlarda ve Erkeklerde Ergenlik Belirtileri

Ergenlik dönemi; kızlarda ve erkeklerde gözlenen günümüz gelişmişlik özelliği doğrultusunda 10 yaş ile 18 yaş arasında girilen ve üreme olgunluğuna erişme anlamını taşıyan bir dönem olmaktadır. Her ne kadar iki cinste de ergenlik dönemi başlangıç gösterse de farklı belirtiler eşliğinde ortaya çıkmakta ve değişik reaksiyonlar göstermektedir. Bu yazımızda kızlarda ve erkeklerde ergenlik belirtileri konusunu ele aldık.

Kızlarda ve Erkeklerde Ergenlik Belirtileri Nelerdir?

 

Kızlarda Ergenlik Belirtileri;

Kızlarda Ergenlik Belirtileri NelerdirErgenlikte kızlarda en önemli belirtiler arasında; adet döneminin gözlenmeye başlaması yer alıyor. Her 28 günde bir kere 3 ile 7 gün arasında kanama yaşanır ve bir bayanın hamile kalabilmesi için bu dönemi mutlaka yaşaması gerekir.Kızlarda gözlenen en bariz değişimlerden bir tanesi de göğüslerdir. Göğüslerde hassasiyet artarak dolgun bir hal alır. Bu dönemdeki kızlara genelde küçük kadın benzetmesi de yapılıyor.Genital bölge ve koltuk altı bölgesinde kıllar çıkmaya başlamaktadır.Kalçada genişleme yaşanır ve bel de incelme gözlenir.

Erkeklerde Ergenlik Belirtileri;

Erkeklerde Ergenlik Belirtileri NelerdirErkeklerde ergenlik kıllanma ile birlikte başlar. Dudak üstünde ve koltuk altına çıkmaya başlayan kıllara genital bölgede çıkan kıllar da eşlik etmektedir.Vücut derisinde ve saç derisinde yağlanma oranının arttığı gözlenir.Yüz bölgesinde sivilce ve akne gibi noktaların belirgin hali göze çarpar.Seste kalınlaşma ve çatallaşma çevresi tarafından fark edilir.Testislerin olgunlaştığı gözlenir ve ereksiyon düzeyinde artış meydana gelir. Arama Terimleri:

    ergenliğe girememe sebepleri, ergenlik kokusuna bi care, erkekte ergenliğin belirtileri
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler