Kolajen İçeren Besinler

Kolajen İçeren Besinler

Kolajen İçeren Besinler

Kolajen İçeren Besinler

Kolajen daha geç kırışmasını, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir proteindir. Çocukların vücudunda çok miktarda kolajen depolandığı için ciltleri sağlıklı ve esnektir. Cilde esnekliğini verip kırışmasını engelleyen yine bir protein türü olan elastindir. Kolajen ve elastin üretimini arttıran besinler tüketerek kırışıklardan korunabilir ve cildinize daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kolajen içeren besinler yazımızda içerdikleri diğer bileşenler ile kolajen ve elastin oluşumunu arttıran besinler ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Soya Ürünleri

Genistein adındaki maddeyi içeren soya ürünleri vücuttaki kolajen üretimini arttırır. Genistein maddesinden yeterli miktarda içeren soya ürünlerinden herhangi biri kolajen üretimini arttırarak uzun dönemde cildinizin doğal sağlığına kavuşmasına ve kırışıklıların daha geç oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca soya ürünleri cildin yıpranmasına neden olan enzimlerin engellenmesi içinde oldukça faydalıdır. Soya peyniri, soya sütü, tofu gibi ürünleri tüketebilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Lutein içeren yeşil yapraklı sebzeleri bolca tüketerek cildinizin esnekliğini sağlayan elastin üretimine katkıda bulunabilirsiniz.C vitamini içeren bu tip yeşil yapraklı sebzeler gerekli proteinlerin vücuttaki işlerinizi tam anlamıyla yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Roka, lahana ve ıspanağı tavsiye ederiz.

A Vitamini ve Sülfür Yönünden Zengin Gıdalar

Kolajen oluşumunu arttıran gıdalar arasında sülfürlü gıdaları ve A vitamini yönünden zengin gıdaları sayabiliriz. Bu tip besinler kolajen seviyelerini oldukça yukarı taşır ve cildinizi daha sağlıklı kılar.Bunun için diyet listenize salatalık, kereviz, yeşil ya da siyah zeytin eklemelisiniz. A vitamini içinse çiğ havuç, kavun ya da haşlanmış patates yiyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler