Kolajen İçeren Kremler

Kolajen İçeren Kremler

Kolajen İçeren Kremler

Kolajen İçeren Kremler

Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini ve daha geç kırışmasını sağlayan ve vücutta doğal olarak üretilen bir protein türü olan kolajen doğru beslenme ve gerekşi vitaminlerin alınması ile attırılabilmektedir. Doğal yollar dışında kolajen üretimini değilde cilt yüzeyine direk olarak uygulanmasını sağlayan kolajen içeren kremler son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Hayvansal ürünler kullanılarak üretilen kolajen içeren kremler ile ilgili bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kolajen İçeren Kremler

Büyük kozmetik markalarının cilt bakımında yeni piyasası olan kolajen içeren kremler cildin elastikiyetini arttırıcı, cildi sıkılaştırıcı, kışıklıkların engellenmesi ve görünümlerinin azaltılması sloganlarıyla satılmakta. Peki bu kolajen içeren kremler gerçekten bu işlere yarıyor mu? Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (Food and Drug Administration – FDA) ki bu kurum tüm dünyadaki ilaç üreticileri ve hazır gıda üreticileri tarafından baz alınmaktadır, bu tarz kolajen içeren kremlerin cilt bakımı üzerindeki etkilerini olumlu yönde yükseltmiş değil.Yani kolajen içeren kremlerin cildinizi gençleştirici ve kırışıklıkları önleyici etkileri garantili değil. Yanlış anlaşılmaları engellemek için tekrarlayayım vücutta doğal yollarla kolajen üretiminin yüksek düzeyde olması cildinizin sağlıklı olmasını ve geç kırışmasını sağlayacaktır ancak cilt üzerine uygulanan kolajen içeren kremlerin bu işi gerçekten yapıp yapmadığı belli değil.Ayrıca kozmetik kremlerin cildin alt tabakalarına inmesi için gerekli ağırlık 1 birimken kolajen içeren kremlerin ağırlığı yaklaşık 1000 birim. Yani kolajenin cildinizin altına geçmesi bu kremler ile mümkün değil.Kısacası cildinizde kullanmayı düşündüğünüz kolajen içeren kremlerin cilt üzerindeki etkileri henüz belirsiz. Cildinizi daha sağlıklı hale getirmek ve doğal ışıltısına kavuşturup kırışıklıkların daha geç oluşmasını sağlamak istiyorsanız hala en iyi seçeneklerinizden biri doğal yollarla kolajen üretimini arttırmanızdır.Doğal yollarla kolajen üretimini arttırması için günlük C vitamini ihtiyacınız olan 500 mg’ı her gün almalı, yeşil yapraklı sebzeleri tüketmeli ve kızılcık, çilek, yaban mersini gibi antioksidan meyveleri tüketmelisiniz. Ayrıca protein alımınız dengeli olmalı ve düzenli olarak et ve balık ile süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz.İnek ve kuşlardan elde edilen kolajen kullanılarak üretilen kolajen içeren kremler şu anda pahalı birer nemlendirici konumundalar ve iddia ettikleri gibi kırışıklıklar üzerindeki etkileri Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmamış durumda.Size tavsiyemiz kolajen içeren kremlere bir sürü para harcamak yerine doğal yollardan kolajen artırımını sağlamak için beslenmenizi düzenlemeniz, sigarayı bırakmanız, kahve ve çay tüketimini azaltmanız ve şekerli, gazlı içecekleri hayatınızdan çıkarmanız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İçeren Kolajen Kremler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler