Kolay kırılan saçlar için çözüm ve bakım önerileri

Kolay kırılan saçlar için çözüm ve bakım önerileri

Saç kırıkları hepimizin canını ziyadesiyle sıkan problemlerden biridir. Saç kırıldığı zaman çatallaşır, düzgün görünümünden eser kalmaz ve dolayısıyla yıpranmalar,saç kayıpları,saç dökülmeleri başlar. Bu hiçbir kadın tarafından hoş karşılanan bir durum değildir. Kadınlar her daim kusursuz olmak isterler ve saç kırılmaları kusursuzluğumuza gölge düşürür. Şimdi gelin önce bu kırıkların sebeplerine bir göz atalım;

Saç kırılmalarının nedenleri nelerdir, saç kırığı nedir?

  • Saç şekillendiriciler; bir diğer yazımda da bahsettiğim üzere saç kırıklarına sebep olan en büyük etken bu şekillendiricilerdir. Yaydığı yüksek ısı saçların kırılıp kopmasına,yanmasına ve çatallaşmasına neden olur. Öte yandan süre kısıtlılığı yüzünden aceleye getirilen saç şekillendirme işlemi saçlarımıza yarar sağlamayacak aksine her yönden sağlıksız bir durum oluşturacaktır. Saç düzleştiricilerini vs saç maşalarını belli bir ısı düzeyinde ve her zaman olmamak şartı ile ısı etkisini azaltan ürünlerle birlikte kullanabiliriz.

  • Saç kırılmalarına sebep olan bir diğer etken şüphesiz saç boyalarıdır. Kadınların, aynı zamanda en büyük dostu ve en büyük düşmanıdır bu saç boyaları. Boyama işlemi esnasında saçlarımız yüksek oranda karbondioksite maruz kalır ve saç köklerinin nefes alımı zorlaşır. Evet saçlarımız da bizler kadar canlı ve nefes alan parçalarımızdandır. Saç boyası,saçların canlılığını kaybedip lastikleşmesine,çeşitli deri rahatsızlıklarına ve saç kayıplarına sebep olur. Evet saç boyalarından vazgeçemiyoruz değil mi? Peki öyleyse etkilerini azaltmak için ne yapmalıyız? Çözüm basit; bu noktada boyalı saçlarımıza her zamankinden çok daha fazla özen göstermeli ve vakit ayırmalıyız. Yapılan maskeler,zeytinyağı kürleri,kullanılan serumlar ve uzmanlar tarafından saçınıza uygulanan aylık bakımlar size yeterli gelecektir.

    •  Saç kırılmalarına sebep olan diğer bir etken de saçlarımıza gereken özeni göstermemek,saç tarama işleminden kaçınmak ve sık sık kuaförlerin yolunu tutmamaktır. Şöyle ki saçlar uzadıkça problemleri artar ve yaşanılan sıkıntılar içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu tarz can sıkıcı durumları yaşamamak için en az iki ayda bir saçlarımızın kırıklarını aldırmalıyız. Ben neredeyse her ay kestiriveriyorum 2 cm ve saçlarım yumuşacık oluyorlar. Sizlere tavsiyem saçlarınızın yenilenmesine izin verin ve kestirmekten asla korkmayın. Birçok kişi saç kesimine olan korkusundan dolayı bu durumu doğal karşılayamaz ve saçlarının kısalmasından fazlaca çekinir. Siz onlardan olmayın arkadaşlar, güzelliğiniz ve bakımınız için hiçbir durumdan kaçmayın,her daim cesaretli olun.

  • Saç kırıklarına sebep olan, önemsenmeyen birkaç durum daha var ki kimseciklerin aklına bile gelmez. Bu durum; saç yıkama ve kurulama şekli. Hatta ve hatta kullandığımız havlunun türü de bu konuda bizim için çok önemlidir. Evet kullandığımız havlu saçlarımıza zarar vermeyecek türden, yumuşak pamuklu bir havlu olmalıdır ki kopmalara sebep olmasın. Saç kurularken ve yıkarken kullanacağımız yöntem de çok önemlidir. Saçlarımıza,şampuan ile yıkama işlemini yaparken asla sert davranmamalıyız,yumuşak hareketlerle masaj yaparak yıkamalıyız. Bunun saç derisine ve saç köklerine müthiş faydası olacaktır,yapılan masaj saç kökünü uyaracaktır.

Bu uyarılarım sayesinde de saçlarımız canlılığına kavuşur ve kırıklardan kurtulur. Saçlarımızı kurularken de aynen yıkarken kullandığımız yöntemi kullanarak saç diplerine masaj yapmalıyız. Ve kurulama işlemi esnasında da yumuşak ve yavaş hareketlerle saçlarımıza gereken şekli vermeliyiz. Saçlarımız bizim için çok önemli hanımlar, dikkat edelim onlara.Sevgiyle kalın..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.