Kozmetik Ürünlerini Kullanmadan Kişisel Bakım Yapmanın Yolları

Kozmetik Ürünlerini Kullanmadan Kişisel Bakım Yapmanın Yolları

Son yıllarda tüm dünyada doğal kozmetik ve kişisel bakım yükseliştedir. Vücudu herhangi bir kimyasala maruz bırakmadan doğal yollardan korumak mümkündür. Birçok ünlü yıldızın da dâhil olduğu doğal kozmetik akımı hızla yayılıyor. Pahalı kozmetik ürünleri kullanmadan cilt sağlığınızı ve güzelliğinizi sağlamanız olasıdır. Bu yazıda doğal cilt sağlığı yollarından bazılarını sunacağız. Umarız faydalı bulursunuz.

Organik Kişisel Bakım Yapmanın Yolları

 

Buzun Canlandırıcı Etkisini Kullanın

buzun canlandırıcı etkisiBuz kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin sıkılık kazanmasını sağlar. Hiçbir kozmetik ürünü kullanmadan sadece buz kullanarak cildinize canlı bir görünüm sağlayabilirsiniz. İnce bir bezin içerisine 3 – 5 tane buz küpü koyun ve cildinizde gezdirin. Cildinizde kan dolaşımının arttığını hissedeceksiniz. Buz küplerinin etkisini arttırmak için farklı maddelerden buz elde edebilirsiniz. Salatalık suyu, elma sirkesi karıştırdığınız su ve yeşil çaydan elde ettiğiniz buzla, buz küplerinin etkisini arttırabilirsiniz.

Yoğurt ile Cilt Temizliği

Yoğurt ile Cilt TemizliğiÖzellikle cildi yağlı olanlar için birebirdir. Yoğurt içerisindeki laktik asit sayesinde cildi aşırı yağdan ve ölü hücrelerden temizler. Yüzünüze ince bir tabaka halinde yoğurt sürün. Yaklaşık 10 dakika bekleyerek kurulayın. Haftada 3 – 4 kez uygulayabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi

yulaf ezmesiYulaf ezmesinin en önemli özelliklerinden biri her cilt tipinde kullanılabilmesidir. Yulaf ezmesi cilt gözeneklerini sıklaştırır ve cildi yeniler. Doğal bir mucize olan bal, süt ve yulaf ezmesini bir araya getirerek karıştırın. Daha sonra karışımı maske şeklinde cildinize sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu kürü haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Limon ve Zeytinyağının Harika Birleşimi

limon ve zeytinyağıYumuşak ve sağlıklı bir el için limon ve zeytinyağı karışımını kullanabilirsiniz. Eller en çok yıpranan yerlerden biridir. Sürekli olarak dış etkiler açıktır. Bu yüzden kısa sürede yıpranabilir ve sertleşebilir. Yumuşak ve ipek gibi dokunuşlar için limon ve zeytinyağını karıştırarak ellerinize uygulayın. Günde bir kez bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Elma ve Çilek

elma ve çilekBoyun ve yüz bölgesindeki kırışıklıkları açmak için çilek ve gül suyu karışımı kullanabilirsiniz. Çileğin suyunu çıkarın ve gül suyu ile karıştırın. Yüzünüze sürerek bir saat kadar bekleyin ve temizleyin.Elmayı rendeleyin. İki kaşık kaymak ekleyin. İyice karıştırın. Yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekletin ve temizleyin. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler