Kuru Cilt Bakımı ve Temizliği

Kuru Cilt Bakımı ve Temizliği

Kuru ciltlerin bakımı ve temizliği oldukça önemlidir. Kuru ciltlerin gözenekleri diğerlerine göre küçüktür. Yağ salgısı normalinde altındadır. Kuru Cilt Bakimi ve TemizligiBu da kuru bir görünüme sebebiyet vermektedir. Mat bir cilt ile karşılaşmak mümkündür. Özellikle yanaklarda deri çok incedir. O yüzden çok kolay çatlamaktadır. Kuru ciltler insanı uğraştırmaktadır. Çünkü erken kırışmaya başlar. Bu yüzden oldukça hassas davranılıp temizliğini sağlanması gerekmektedir. Kuru ciltler soğuk havadan sıcak havadan her şeyden etkilenmektedir. Bu yüzden özenli davranılmalıdır. Kuru cildin bakımında nemlendirilmesi çok önemlidir. Cilt düzenli olarak nemlendirilmelidir. Aksatılmamasında fayda vardır. Kuru cildin temizlenmesinde ise su önemlidir. Özellikle yüz temizlenirken nemlendirici içeren bakım temizleyici ürünler tercih edilmelidir. Su ile temizleme yapılıyorsa da ılık su ile hassas bir şekilde yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Kuruyan cilt kolayca çaylar ve deri atıp soyula bilir. Derin kalktığı içinde yara olma olasılığı vardır. O yüzden cilde çok sakin ve narin davranmak gerekmektedir. Cilde kullanılan ürünlerin içerisinde güneş koruma faktörü de olmalıdır.

Su ile cilt bakimi yapan guzel kizGün içerisinde de su tüketimine özen gösterilmelidir. Vücudun suya ihtiyacı vardır. Bu bakımdan dolayı da cildin de suya ihtiyacı vardır. Akşamları makyaj temizlemeye de özen gösterilmelidir. Makyaj temizlendikten sonra da nemlendirici uygulanmalıdır. Cilt ve deri çok hassastır. O yüzden kozmetik sektörün de ki her ürünü kullanmamak gerekmektedir. Kullanılacak ürünler sağlık Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Cilde yanlış ürün ve yanlış kullanım oldukça zarar verebilir. Yüzü temizleme sütleri ve tonikleri ile temizlemek mümkündür. Fakat bu temizleme ürünlerinin içindeki maddeler araştırılmış ve biliniyor olmasında fayda vardır. Gül suyu kuru ciltlere iyi gelmektedir. Yüzü rahatlık ile uygulana bilinir. Ayrıca cilt için dermotik kanıtlanmış ürünler kullanılmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan da ilaç içeren ürünler yüze sürülmemelidir. Bazı bitkisel karışımlar vardır. Cilt bakımı ve temizliği için faydalı olabilmektedir. Doğal Ürünlerden cilde zarar gelmez. O yüzden doğal kendiniz yapabileceğiniz yöntemler ile cildin bakımını ve temizliğini sağlaya bilirsiniz. Sabun gliserin ve bal karışımı cilt temizliği ve bakımı için oldu iyi gelmektedir. Bu karışımı yapıp kullanan kişiler tarafından tavsiye edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler