Kuru Cilt Problemlerine Zeytinyağı İle Çözüm

Kuru Cilt Problemlerine Zeytinyağı İle Çözüm

Kuru cilt problemi hem güzellik konusunda hemde sağlık konusunda can sıkıcı bir durumdur.Pek çok farklı doğal tedavisi olmasına karşın bayanlarca göz ardı edilmektedir. Kuru cilt bakımının çok önemli olduğunu yazılarımızda ısrarla üzerinde dursakta toplumda fazla ilgi görmemesi yüzünden pek çok probleme gebe kalınmaktadır.

Bilinen çok sayıda hastalığın çıkış noktası kuru cilt bakımının yapılmamasıdır. Kuru ciltler güzellik söz konusu olduğunda da bayanları çileden çıkaran kalıtsal bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kuru Cilt Kalıtsal Bir Sorun mu?

Yapılan pek çok araştırma ve güzellik merkezlerinin deneyimi sonucunda bu soruya evet cevabını vermek doğru olacaktır. Kuru cildin genetik Olduğu bilinmektedir.olmaları onların ebedi sorununuz olması anlamına gelmemektedir. Seyrek aralıklar ile yapacağınız basit ve çok düşük maliyetli birkaç uygulama ile kuru ciltler artık sorun olmaktan çıkacaktır. Başta egzama ve türleri olmak üzere, döküntü, kaşıntı, enfeksiyon, çatlaklar olmak ve erken gelen kırışıklıklar olmaküzere bir çok cilt problemi cilt kuruluğundan kaynaklanmaktadır.

Bu kadar büyük sorunların sebebi olan bu problemin aslında sadece birkaç damla zeytinyağı ile çözülebildiğini biliyor muydunuz?

Bir şişe fısfısın içerisine koyacağınız birkaç damla zeytinyağı ve su ile kuru ciltler yerini canlı ve berrak güzelliklere bırakacaktır. Sadece haftada bir veya iki defa banyo sonrası yapacağınız bu uygulama size sorunsuz bir hafta geçirecektir. Şiddetli kaşıntılara sebep olan bu problem saç ve erkeklerde vücut kılı dökülmelerinin de sebepleri arasında yer alır.

Çorak arazide yetişmeyen bitki misali beslenemeyen kıl hücreleri ve kıllar dökülmektedir. Küçük bir fısfıs şişesine yarıya yakın su ve bir o kadar da zeytinyağı ilave edin. Banyo sonrası çok iyi bir şekilde kurulanın. Eğer kuruma belli bir lokasyonda cereyan ediyor ise bölgeye bir defa sıkın ve ovalayın. Eğer genel olarak cildinizin her yerinde bu problem var ise cildinizin her yerine sıkın ve ovalayın bir kaç saniye içerisinde zeytinyağlı suyun emildiğini müşahade edeceksiniz.

Cilt kuruluğu için önerilen kimyevi vücut bakım ürünleri de vardır. Bunların kimi çok ucuza temin edilebilecek duş sonrası duş kremi veya eczaneler ile dermatologlardan temin edilebilecek pahalı ilaç ve ya türevleri vardır. Eğer hekim yada uzman dermatoloğunuzun önerisi belli bir hedefe odaklanılarak verildi ise mutlaka kullanmalısınız. Fakat ucuz ve ya içeriğini bilmediğiniz bakı ürünü yada şampuan türevlerinin bir kısmı asla vücudunuzdan durulanmayacak ve kalıntı bırakacaktır. Bu da kısa süreli rahatlama verse de zayıf olan cildinize ilerleyen günlerde büyük zarar verebilecektir.

Ayrıca kuru cilt problemi yaşıyor iseniz sık banyo yapmamalısınız. Çünkü zaten az olan cilt yağı ve deri altı bezlerinizin cildinizin bakımı için salgıladıkları maddelerin uzaklaştırılması cildinizi olduğundan daha kuru ve kırılgan gösterecektir. Bu nedenle haftada en fazla bir ya da iki defa banyo yapmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler