KURU CİLTLER İÇİN BİTKİSEL BAKIM YAĞLARI

KURU CİLTLER İÇİN BİTKİSEL BAKIM YAĞLARI

Hassas olan cilt özellikle mevsim geçişlerinde, güneş, rüzgar, yaşın ilerlemesi, alınan bazı ilaçlar, makyaj ve sık sık yapılan duş da cildin daha çok kurumasına neden olmaktadır. Kuru cilt oldukça sorun yaratan bir cilt tipidir bayanlar için makyaj yaparken sorun yaşarlar, erken yaşta ciltte kırışıkların oluşmasına neden olur kuru cilt ve cildin renksiz, solgun bir görünüşe, ciltte pullamanın oluşması gibi olumsuzlar yaşar cilt bu gibi sorunların yaşanmasını ortadan kaldırmak ve bu sorunları önlemek için kuru ciltler için bitkisel bakım önerileri uzmanlar önermektedir bu bakım yağları şunlardır.

Portakal yağı

Portakal Yagi- Cilt BakimiPortakal yağı, bolca C vitamini özellikle içerisin de bulunan ciltteki sorunları mükemmel şekil de ortadan kaldıran kuru ciltleri nemlendiren, pullanmayı ve kırışıkları ortadan kaldıran özel bir yağdır kuru cilt sorunu yaşayanların kullanması önerilmektedir.

Portakal yağı içerik olarak cilt üzerindekş kiri birikien yağ ve kiri vicuttan söken bir apısı vardır. Bu sayede sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır.

Özellikle Batı Avrupa ilkelerinde cilt bakımı amacıyla eczahanelerde satılan oldukça pahalı bir ürün olan portakal yağı faydası az bilinen bir üründür.

Zeytinyağı

Zeytinyagi cilt nemlendirinve yumusatin- Cilt BakimiZeytinyağı, asırlardır birçok hastalığa, saç ve saç derisine ve özellikle de kuru ciltler için her yaş aralığının kullanabileceği doğanın bize verdiği bir hediyedir. Zeytinyağı, cilde kullanımı her akşam yatmadan önce bir yemek kaşığı zeytinyağının cildinize birkaç damla damlatarak ve masaj yaparak uygulan bu uygulamayı 5 defa uygulayın günde bir defa önerilen saat gece yatmadan önce cildinize uygulayın.

Badem yağı

Bedem YagiBadem yağı, cildin yenilenmesini sağlar ölmüş derinin sökülmesini sağlar, cildi nemlendirir ve başka önemli bir görevi de yüz de ki lekeleri almasıdır. Badem yağını bir çay kaşığı badem yağını kuru olan cilt bölgenize uygulayın bir saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayın zaten kuru olan cilt hemen badem yağını deriye nüfus etmesini sağlayacaktır ciltte birikmez cildin nemlenmesini sağlar. Hafta da üç defa uygulayın eğer cildiniz halen kuru ise bir hafta daha 3 defa uygulayın.

Kabak Çekirdeği

Kabak Cekirdegi YagiKabak çekirdeği, etkisi yeni keşfedilen kabak çekirdeği oldukça olumlu etki sağlar kuru ciltle kabak çekirdeği cildin hızla nemlenmesini sağlar, cilde ki problemleri ortadan alır cilde renk verir. Birkaç damla kabak çekirdeğini kuru olan cildinize uygulayın uyguladığınız bölgeye parmak uçlarınız masaj yapın ve bir saat kadar bekletin ardın da ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı iki gün de bir yapın 3-5 uygulama kadar yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler