Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği

Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği

Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği

Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği

Eğer cilt tipiniz normal veya kuru cilt kategorilerinden birine giriyorsa lavantalı tonik cildinize çok iyi gelecektir. Çoğu yüz toniği cildin kurumasına ve hatta pH dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Bunun sebebi, piyasada bulunan toniklerin çok fazla kimyasal ve doğal olmayan maddeler içermeleridir. Lavanta toniği ise cildinizde bu tarz olumsuz etkiler bırakmayacak ve cildinizi doğal yollardan nemlendirip bakımı yapacak özelliğe sahiptir. Doğal bileşenlerden oluşması bunun en büyük kanıtıdır.Lavantalı tonik bir yandan cildinizi nemlendirirken, bir yandan da çevreden gelebilecek hava kirliliği, duman gibi her türlü dış etkene karşı koruma sağlar. İçeriğinde bulunan lavanta ve limon nedeniyle de oldukça güzel bir kokusu vardır.

Lavanta Kullanarak Yüz Toniği Hazırlama

Toniğin nasıl yapıldığına geçmeden önce ihtiyacınız olan malzemelerin neler olduklarına bir bakalım. Bunlar kolaylıkla bulunabilecek malzemelerdir; 1 yemek kaşığı kuru veya taze lavanta çiçeği, 1 fincan güvercin ağacı yağı, 5 damla lavanta yağı, 3 damla limon yağı ve cam bir kavanoz işinizi görecektir.Gerekli malzemeleri aldıktan sonra toniği hazırlamaya başlayabiliriz. Güvercin ağacı yağını orta boyutlarda bir kaba boşaltın ve lavanta tomurcuklarını da ekleyerek yavaş bir şekilde karıştırmaya başlayın.Limon ve lavanta yağlarını da kaba ekleyin ve tekrar karıştırın.Hazırladığınız bu karışımı önceden aldığınız cam kavanoza boşaltın ve kapağını sıkıca kapatın. Kapağın sıkıca kapatılması ve karışımın hava almaması özellikle önemlidir, bu nedenle kavanoz seçerken kapak kısmında her hangi bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol edin.Hazırlandığı günden sonra toniğin kullanılabilir hale gelmesi için 2 hafta geçmesi gerekir. Bu lavantanın iyice demlenmesi ve tüm doğal içeriğin karışması için gereken süredir. Bu iki haftalık süre zarfında kavanozu karanlık ve serin bir yerde bekletin.Toniği kullanmaya başlamadan önce karışımı bir kozmetik şişesine veya eskiden kullanmış olduğunuz bir şişeye boşaltın. Ancak şişenin temiz olduğundan emin olun. Toniği oda sıcaklığında muhafaza edin ve kullanmaya başladığınız günden itibaren 1 ay içinde kullanım süresinin dolacağını kesinlikle unutmayın.Alerji veya cilt hassasiyeti gibi durumlarının olma ihtimaline karşı, toniği kullanmadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünün.Lavantalı doğal toniği akşamları yatmadan ve sabahları kalkınca kullanarak yüzünüzün nemlenmesini ve gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer limon cildinizde kuruluğa neden oluyorsa miktarını azaltabilir ya da toniği kullandıktan sonra iyi bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler