Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır? Kuru Şampuan Kullanımı

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır? Kuru Şampuan Kullanımı

Yağlı saçlara sahip olanlar, kısıtlı zamanda hazırlanması gerekenler sönen ve yağlanan saçlarını yıkamak için vakti olmayanlar için kurtarıcı olan kuru şampuanlar, son dönemde oldukça popüler. Yalnızca yağlanan saçlar değil, sönükleşen ve cansızlaşan saçlara hacim vermek amacıyla da kullanılabilen bu harika ürün, her kadının çantasında mutlaka olması gerekiyor. Eğer saçlarınızı her gün yıkama ihtiyacı duyuyorsanız bunu sonlandırmanızda fayda var. Her gün saçınızı yıkadığınızda saçlarınıza zarar vererek çok daha kısa sürede yağlanmasına sebep olursunuz. Saçlarınız gün içinde yağlanıyor ve ertesi güne kötü bir şekilde devam ediyorsa sizin için en iyi ürün kuru şampuanlardır. Böylece saçlarınızın sık yıkamadan dolayı zarar görmesini de engelleyebilirsiniz. Ani gelişen bir plan, sabahın erken saatlerinde, akşam saçlarınız söndüğünde ve daha birçok yerde kuru şampuanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki kuru şampuan nasıl kullanılır?

Kuru Şampuan Kullanımı

Eğer saçlarınız diplerden çok az bir şekilde yağlanmaya başladıysa çok az miktarda kuru şampuan sıkmanız yeterli olacaktır. Ancak tamamen hacim vermek ve kuru bir görünüme kavuşmak istiyorsanız saçlarınızın tamamına da uygulayabilirsiniz. Kuru şampuan çeşitleri içerisinde saç renginize uygun ürünler de bulabilirsiniz. Bu tarz bir ürün kullandığınızda saç tiplerinizde herhangi bir beyaz görüntü oluşmaz. Kuru şampuanı sıkarken verilebilecek en iyi tüyo kesinlikle saçlarınızdan 20 ya da 30 cm gibi bir uzaklıkta tutmaktır. Çok yakın bir şekilde tutarsanız saçınızda beyaz kalıntılar kalacaktır. Ve bu da istediğiniz görüntünün oluşmasını engelleyecektir.Saçlarınızı bölmelere ayırarak, her bir bölmeye az miktarda kuru şampuan sıkın. Saçınızın tamamına kuru şampuan sıktıktan sonra hiç ellemeden ya da tarak vurmadan birkaç dakika beklemelisiniz. En az 5 dakika bekleyerek saçınızın kuru şampuanı emmesini sağlamalısınız. Bekledikten sonra geniş bir tarak yardımıyla saçlarınızı tarayabilirsiniz. Ancak tarama işlemini çok fazla saç köklerine girerek yapmayın. Saçlarınıza hacim verecek şekilde hafifçe taramanız yeterli olacaktır. Kafanızı eğerek salladıktan sonra da saçlarınız harika bir hacim ve dolgunluğa kavuşmuş olacaktır. Bu işlemin ardından ellerinizi çok fazla saçlarınıza değdirmeyin. Çünkü saçlarınızla ne kadar çok oynarsanız yağlanmasını da o kadar artırırsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler