Kusursuz Bir Cilt Bakımı İçin 15 Öneri

Kusursuz Bir Cilt Bakımı İçin 15 Öneri

Bu yazımızda sizler için 15 önemli cilt bakımı konusunda önerilerimizi madde madde hazırladık. Bugun cilt bakımı konusunda tvlerde, kitaplarda veya internette oldukça yanlış ve gereksiz bilgi mevcut.Hem bu yanlışlara dur demek hemde sizlere doğru yolu göstermek için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Lazer Epilasyon Oncesi Bilinmeyenler-Merak Edilenler

 1. İlk olarak psikolojinizi hiç bir şeyin bozmasına izin vermeyin. Güzellik bir algı durumudur. Kusursuz bir cilt arayışı için aynaya bakın ve kendinizin ne kadar kusursuz olduğunu görün. Yaklaşık 30 santimetre karelik insan yüzünde bir kaç nokta yüzünden problem yaşamak anlamsız olsa gerek.
 2. O noktalara da çözüm arayışında olacaksınız o nedenle öncelikle cildinizi tanıyın ve diğer ciltlerden farkı ne onu keşfedin.
 3. Cilt sorunlarında tetikleyici bir faktör olan alerjinizin var olup olmadığını öğrenin.
 4. Zeytin yağını yatağınızın yada aynanızın bir kenarından eksik etmeyin. Mümkün ise her gece yatmadan parmak uçlarınız ile cildinizi zeytin yağı ile ovalayın.
 5. Yediğiniz meyvaların ellerinizde bıraktığı suları yıkamadan önce ellerinizi bir güzel o meyva bulaşığı ile sıkıca ovalayın hatta fırsatınız var ise yüzünüze de sürün ve yüzünüz ile birlikte durulayın.
 6. Sabahları mutlaka soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.
 7. Doğal yaşamı hayatınızın bir parçası yapın ama her duyduğunuzu değil araştırıp size uygun olanı seçtikten sonra elde kalan seçeneği kullanın.
 8. Her ne yaparsanız yapın düzenli hekim kontrolünü ihmal etmeyin.
 9. İnsan cildi ve bedeni sayısız tehlikelere ve varyasyonlara hedef halindedir. Dolayısı ile her olayın üstesinden kendi başınıza gelemezsiniz. Bu nedenle her türlü probleminizi anne ya da babanız ile konuşun. Onların tecrübeleri ve yaşanmışlıkları ile ir ömür kadar zaman tasarrufunuz olacaktır
 10. Çok çeşitli sorunlarınız olabilir. Ya da sivilce gibi sorunları küçümseyip bu da konuşulurmu diyebilirsiniz. Sizin için önemli olan her şeyi sorun, danışın eğer anlamıyorlarsa kızmadan vaz geçmeden anlamalarını sağlayın. 11. Cildiniz bedenin hem en dayanıklı oorganı hem de en zayıf organıdır. Beden ile paralel çalışan cildiniz beden zayıf düştüğü an ilk düşen cepheniz olacaktır. Bu nedenle beden sağlığınıza dikkat edin.
 11. Sağlıklı cilt ve sağlıklı bir beden için düzenli spor yapın. Spor bedene fadasının dışında selülit, gergin bir cilt ve kilo kaynaklı cilt sorunlarının önüne geçtiği için cilt bakımını önemseyen kişilerin asla ihmal edemeyeceği bir aktivitedir.
 12. Unutmayın “İNSAN” kelime kökeni olarak “KUSUR’dan” türetilmiştir. Dolayısı ile kusursuz insan yoktur. Kusurunun farkında olup onu düzelten ya da kusurunu saklayan insan vardır. Kusurunu düzelten insan az kusurlu olur kusurunu gizleyen insan ise başkalarına güzel görünmek için çok zahmetlere girer ve çektiği stres onu çok daha fazla cilt ve beden problemlerine duhul eder. Bugün ünlülerin güzel görünmek için ciltlerini ve sağlıklarını mahvettikleri makyajsız resimlerinden anlaşılmıyor mu?
 13. Anneler için bir öneri; bebeklerinizin yüzüne veya var ise yara yada izlere emzirme sonrası bir miktar anne sütü sıkın.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler