Lazer Epilasyon Olası Zararları

Lazer Epilasyon Olası Zararları

Lazer Epilasyon günümüzde oldukça tartışılan ve bir çok kimsenin merak ettiği bir konu. Özellikle açık tene ve hassas cildi olan bazı kişiler üzerinde etkileri merak konusu durumda.

Bu yazımızda sizler için lazer epilasyondan sonra olabilecek bazı istenmeyen ihtimallerden bahsetmek istiyoruz.

  1. Beyaz tenli ve hassas cilde sahip bay ve bayanlarda akne oluşumu olabilir.
  2. Normal şartlar altında lazer epilasyon işleminin ardından çok az miktarda kızarıklık görülmesi olağandır. Oluşan kızarıklıklar mazimum 2-3 gün içerisinde kendiğinden yok olur. Cildinizde lazer epilasyondan sonra şiddetli bir ağrı veya kaşıntı oluşur ve bu süre içerisinde geçmez ise; en kısa sürede cildiye doktoruna gitmeniz gerekir. Bu problem herkeste meydana gelmez. Cilt alerjisi veya kronik cilt hastalarında görülen bir durumdur.
  3. Lazer Epilasyonun benlkide en fazla görülen zararı deride yanma ve leke oluşmasıdır.Uzmanlarca özerilen bu sorunla karşılaşmamak için lazer epilasyondan önce ve lazer epilasyondan sonra güneşe çıkılmamalıdır. Eğer güneşe çıkmaj sorunda iseniz mümkünse 30 ile 50 faktörlük güneş kremleri kullanılmalıdır.
  4. Lazer epilasyon sonrası etkilerin geçmesi süre istemektedir. Lazer epilasyon bilindiği kadarı ile cildi derinden etkileyecek uzun süreli etikleri yoktur. Fakat iyileşme süreci en fazla 1 ay süren kişiler olduğu bilinmektedir.
  5. Lazer epilasyondan sonra solaryum veya güneşin altına çıkmanız ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle koruma altında olmanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyonda Sık Sorulan Sorular

1) Lazer epilasyon genital bölgeye zarar verir mi?

Hayır normal şartlarda zarar vermez. Genital bölgede cildin her hangi bir bölgesi gibi lazer epilasyon işlemi yapılabilir. Buna ek olarak belkide en merak edilen konuyu cevaplamak gerekirse lazer ışınları yumurtalıklara zarar vermez yada kanser gibi rahatsızlıklara sebep oluşturmaz.

2) Hamile bayanlar lazer epilasyon yaptırmalı mı?

Sonuç olarak bir lazer ışını olduğundan dolayı ve radyasyon riski bulunduğundan hamile bayanların yaptırmaması gerekir. Zararlı olabilir.

3) Cit Hastalıkları Lazer Epilasyona Engel mi?

Her hangi bir cilt hastalığınız varsa lazer epilasyon zararlıdır. Özellikle sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında, lazer epilasyon sedef hastalığının yayılmasına bile yol açabilir. Bu nedenle sedef hastalığı olan kişilere lazer epilasyon önerilmez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler